Členové Horské služby projížděli obří slalom s kanadskými saněmi. Veřejnost, která se závodu zúčastnila, jela obří slalom, samozřejmě bez saní.

V druhé části soutěže absolvovali všichni obří slalom ještě dvakrát za sebou, před každou jízdou ale museli svah černé sjezdovky nejprve vystoupat. V této části bylo na každém, jakou taktiku pro zdolání svahu zvolí. Členové Horské služby použili vesměs skialpové lyže, závodníci z řad veřejnosti stoupali s lyžemi na ramenou, zádech, s běžkami, apod.

Pro diváky je závod atraktivní i proto, že druhá část startuje takzvanou Gundersenovou metodou. To znamená, že do této části lyžaři startují v časových odstupech, které určil předchozí obří slalom. Na trati tak jsou ve stejné chvíli pohromadě všichni závodníci. Obdivuhodné je, že se tohoto fyzicky náročného závodu zúčastňují i ženy.

Závod s podtitulem Memoriál Jiřího Lajperta připomíná jméno člena Horské služby z Bouřňáku, který zahynul před více než deseti lety ve Vysokých Tatrách. Celkovým vítězem sobotního závodu byl Pavel Antl startující za Horskou službu, v kategoriích pro veřejnost byli nejrychlejší Pavel Pecháček a Vít Honig. Za juniorky pak Markéta Antlová a v kategorii žen Mirka Sršňová.

Krásné a hodnotné ceny byly pak odměnou za vynaloženou námahu všech zúčastněných.