Sportovní centrum Bouřňák se nachází přímo na hřebeni Krušných hor v obci Mikulov asi 15 km od lázeňského města Teplice a přibližně 100 km od Prahy. Díky dálnici D8 je tak vzdálen pouze hodinu jízdy z hlavního města.

Z vrcholu Bouřňáku vedou severovýchodním směrem do Mikulova 4 sjezdové tratě, jedna trať pak na jih do osady Hrob. Hlavním svahem je 700 m dlouhý černý Slalomák, který doprovázejí červená Nová sjezdovka (933 m) s variantou Pařezovka (517 m) a modrá Turistická (2 570 m). Hrobská červená měří 925 m.

V Mikulově se mimoto nalézá ještě dětský svah Údolíčko, kde se každý může naučit lyžovat ve třech lyžařských školách. Na Hrobské sjezdovce si můžete vyzkoušet své dovednosti ve Snow parku.

V okolí Nového Města se upravuje celkem 60 km běžeckých stop, které navazují na Krušnohorskou magistrálu vedoucí po hřebeni Krušných hor. Centrem běžkařů je stadion přímo v Novém Městě. Zde se nacházejí závodní homologované tratě s okruhy od 1 do 7 km a turistické tratě 5 a 10 km. K občerstvení slouží bufet na lyžařském stadionu.

Provozní doba areálu je denně od 9 do 16 hod., večerní lyžování pak bývá ve středu a v pátek od 18 do 20 hod. na svazích Slalomák a Hrobská.

www.scbournak.cz


Do lyžařského areálu Bouřňák najdete skipas zdarma v časopise SNOW 73 a poslední dva skipasy s 50% slevou zbývají na http://skipasomat.cz!