Místním rekordmanem je italský bohém Alberto Tomba, který v Kranjské Goře nedaleko rakouských a italských hranic vyhrál pětkrát. Tomba už dávno pověsil lyže na hřebík, to ale vůbec neznamená, že tento lyžařský víkend nebude mít dramatický náboj. Právě naopak. Hlavní pozvánkou na tyto závody je vrcholící souboj o nejvšestrannějšího a nejlepšího lyžaře sezony. Bitva o velký křišťálový globus slibuje vzhledem k minimálnímu bodovému rozdílu napínavý víkend. Vždyť dosud nejlepší Marcel Hirscher má náskok na druhého v pořadí Aksela Lunda Svindala pouhých 29 bodů. Rakušan je po týdenním odpočinku připraven porvat se o důležité body – je blízko zisku malého globu ve slalomu a zároveň neztrácí naději na celkové prvenství i v obřím slalomu. Tam ale musí stahovat bodový náskok Američana Ligetyho, ten ovšem právě v Kranjské Goře loni obřák vyhrál.

V loňském roce se v Kranjske Goře umístili v první třicítce dva čeští reprezentanti – Filip Trejbal a Kryštof Krýzl. První jmenovaný se snad na startu slalomu objeví, otázkou je, zdali se do Kranjské Gory vypraví nejlepší český lyžař Kryštof Krýzl, který se stále plně nezotavil ze zranění kotníku. Otazník visí i nad Martinem Vráblíkem, který po příjezdu z MS zkolaboval a musel být hospitalizován. ´

Sledujte závody v přímých přenosech na Eurosportu.

Dominik Kárník - Eurosport

Tipovací soutěž ke slalomu mužů v Kranjské Goře 10. 3. 2013 byla ukončena.

Výsledky slalomu mužů v Kranjské Goře 10. 3. 2013:

1. místo - KOSTELIC Ivica

2. místo - HIRSCHER Marcel

3. místo - MATT Mario

Výsledky tipovací soutěže ke slalomu mužů:

1. místo - Jitka Vodrážková

(tip - 1. KOSTELIC Ivica, 2. HIRSCHER Marcel, 3. VALENCIC Mitja)

2. místo - Anna Žabčíková

(tip - 1. MYHRER Andre, 2. HIRSCHER Marcel, 3. MATT Mario)

3. místo - Michael Chudík

(tip - 1. Ligety Ted, 2. HIRSCHER Marcel, 3. Pinturault Alexis)

První místo trefila pouze jedna soutěžící, druhé a třetí místo správně tipla také pouze jedna soutěžící, druhé místo trefili tři soutěžící, z nichž o 3. místě rozhodlo dřívější doručení odpovědi.

Všem výhercům srdečně gratulujeme, ostatním soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na další soutěž s Eurosportem!


Ceny pro vítěze:1. místo – sjezdové hole Birki v designu SNOW

2. a 3. místo – roční předplatné časopisu SNOW