Sjezdové tratě jsou pravidelně strojově upravovány. Lyžařský Areál je velmi dobře dostupný po silnici I třídy č. 4 Strakonice – Strážný, která je chemicky udržována, takže nehrozí větší problémy ani při rozmarech počasí. Parkoviště zdarma je 30 m od areálu.

V areálu najdete i menší snowpark s několika raily a skoky.

Přímo u nástupní stanice vleku je možno si odpočinout a občerstvit se v bufetu s příjemnou obsluhou, kde dostanete typické rychlé občerstvení. Posezení ve vytápěném prostoru s krbovými kamny umožňuje výhled na lyžující ratolesti na sjezdovce.

Toalety v samostatně stojícím objektu, jsou vytápěné.

V areálu je k dispozici půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení.

Třikrát týdně (středa, pátek a sobota) je možno od 18 do 21 hod. využít večerního lyžování.

Na náhorní plošině, nad výstupní stanicí vleku jsou upravovány běžecké okruhy v délce cca 3–4 km s krásnými výhledy. Tratě jsou vhodné i pro bruslení.

Lyžařská škola

Součástí areálu je lyžařská škola s výukou sjezdového lyžování, snowboardingu a běžkového lyžování. Lyžařská škola disponuje vlastním dětským vlekem a hřištěm. Výuka pro lyžaře všech věkových kategorií. K dispozici je půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení.

Poloha

Středisko se nachází v nadmořské výšce 810–900 m na okraji Horní Vltavice na severním svahu nad údolím Teplé Vltavy těsně u silnice I/4 Praha – Passau v CHKO Šumava. Celý komplex se rozkládá cca 100 m od mostu přes Teplou Vltavu a je dobře viditelný z hlavní silnice. Areál je i nástupištěm na běžecké tratě po CHKO Šumava a dále do NP Šumava. Souřadnice GPS: 48°57'10.23"N, 13°45'26.79"E

Historie

Lyžování v šumavské Horní Vltavici má dlouhou tradici. V šedesátých letech Tělovýchovná jednota, založila lyžařský oddíl a začala s organizováním běžeckých i sjezdových závodů a byl zde postaven i malý skokanský můstek. V r. 1972 byl na svahu postaven Místním národním výborem první lyžařský vlek „Háček“. V této podobě byl areál dle sněhových podmínek provozován Tělovýchovnou jednotou až do r. 2001. Od této doby Obec Horní Vltavice začala s průběžnou modernizací a rozšiřováním areálu. V r. 2001 byl postaven nový vlek Tatrapoma PFP, který byl v r. 2004 prodloužen a byl vybudován systém technického zasněžování pořízená rolba na úpravu sjezdových tratí, odbavovací systém a osvětlení sjezdovky. Areál byl doplněn o snowtubing a vlek s nízkým vedením lana pro výuku lyžování. Vlastním sněžným skútrem je podle sněhových podmínek udržováno až 51 km běžeckých lyžařských tras.

Sjezdovky

Číslo Název Obtížnost Převýšení (m) Večerní lyžování Délka (m)
1.
Nad Kovárnou
červeno-modrá
90
Ano
450
2.
Dětská
modrá
15
150
3.
Dětská školní 
modrá
5
100

Vleky

Číslo  Název  Typ (kotva, sedačka..) Kapacita os./h. Délka (m) Večerní lyžování 
1.   Tatrapoma PFP
600
400
ano
2.   Multi skilift
700
120
ne
3.   Mikeska LPVE3-120B
300
100
ne

www.skivltavice.cz