Naše reprezentantka potvrzuje, že v závěru sezony má skvělou formu. Na světovém šampionátu ve Schladmingu brala ve slalomu skvělé osmé místo. Nyní parádním způsobem triumfovala v Evropském poháru na německé půdě. „Moc jsem si užila celý závod. Po prvním kole jsem byla třetí, ve druhém se podařilo tu ztrátu stáhnout a celkově vyhrát,“ zhodnotila Šárka Záhrobská průběh závodu. Po prvním kole ztrácela ze třetí pozice na mladou vedoucí Švédku Saefvenbergovou třicet pět setin. Ve druhém kole Šárka dokázala zajet o půl vteřiny rychleji než Švédka a zaslouženě se mohla radovat ze svého prvního vítězství v letošní sezoně. Saefvenbergová skončila druhá, třetí místo získala její krajanka Nathalie Eklundová. Třetí nejlepší výsledek letošní sezony v Evropském poháru zaznamenala Martina Dubovská na 27. místě.

Naše reprezentantka Šárka Záhrobská za sebou nechala ve výsledkové listině i několik zajímavých jmen – například Italku Costazzaovou nebo Švýcarku Gisinovou ale i další. „Evropský pohár je velmi zajímavá soutěž, kde jsou mladé dravé závodnice. Jsou tam výborné Švédky, vždycky se objeví nějaké závodnice ze Světového poháru – tady bylo hodně Francouzek. Takže já jsem ráda, že jsem dokázala zvítězit, ono každé vítěztsví se počítá. Ať je to jakýkoliv závod, tak je to krásný,“ měla radost naše slalomová jednička Šárka Záhrobská.

Šárce se v poslední době výsledkově velmi daří. Skvělý výsledek z mistrovství světa ji před koncem sezony pomohl. „Jedu teď na vlně, cítím se výborně, čím dál tím líp. Loni a předloni mi touhle dobou už ubývala energie, a byla jsem unavená. Teď mám pocit, že mi ta energie naopak přibývá,“ raduje se Šárka. Vypadá to, že v příští sezoně se máme na co těšit. A to budou olympijské hry…

V neděli čeká Šárku slalom Světového poháru v německém Ofterschwangu. „Jedu tam ve výborné náladě, očekávání nemám žádná. Mám výborný pocit z dněšního závodu, zítra mě čeká lehký trénink a doufám, že bude krásné počasí jako dneska tady. Těším se také, že budu mít dobré číslo, zatím nejlepší tuhle sezonu,“ říká Šárka Záhrobská a je vidět má z lyžování velkou radost. „Čekají mě ještě dva Světové poháry. Jeden teď v neděli a pak za týden finále v Lenzerheide. Byla bych ráda, kdybych skončila po sezoně do 15. místa v hodnocení slalomu. Pak bych měla skvělou výchozí pozici do prvního závodu v další sezoně,“ doufá Šárka Záhrobská.

Zdroj: www.czech-ski.com