Sjezdař Kryštof Krýzl startoval ve slovinské Kransjké Goře poprvé od světového šampionátu v rakouském Schladmingu. Poslední měsíce ho sužuje zranění kotníku, které si přivodil při tréninku. I se zdravotním handicapem však dokáže zajíždět dobré výsledky mezi světovou elitou. Dnes bral 24. místo, když do druhého kola slalomu Světového poháru postupoval z 29. místa.

V prvním kole startoval Kryštof s číslem 41 a musel se vypořádat s velmi rozbitou tratí. „Bylo to strašný, pršelo. Ta trať byla šílená, na ten kotník to byl docela záhul,“ popsal Kryštof podmínky, se kterými se museli srovnat všichni závodníci. S vyššími startovními čísly však byla trať horší a horší. Přesto Kryštof dokázal postoupit do druhého kola. A v něm předvedl svou „skoroživotní“ jízdu. Nebýt jedné chyby.

„Jsem teď neskutečně naštvanej. Mohl jsem mít slušněj výsledek, kdybych to tam nepokazil. Jel jsem snad nejlepší jízdu svýho života. Ale udělal jsem tam na začátku velkou chybu,“ věděl dobře Kryštof. A věděl i to, jak moc dobře jinak jel. „Od prvního mezičasu do druhého jsem měl nejrychlejší čas, a od druhého mezičasu do cíle jsem měl druhej nejrychlejší čas. Takže…,“ ani Kryštof nedokončuje. „Kdybych jel tak, jak jsem jel – jen bez té chyby, tak jsem mohl být v pohodě do patnáctky,“ tušil náš reprezentant.* „Bylo to někde ve čtvrté bráně. Ani nevím, co se tam stalo, nějak mě to vykoplo, skoro jsem tam zastavil,“* popsal Kryštof moment, který ho stál lepší umístění.

Na Kryštofův výkon má samozřejmě vliv i zraněná noha. Přibližně před dvěma měsíci si při tréninku poranil kotník, a od té doby ho dává do pořádku. Kromě slalomu na světovém šampionátu to byl jeho první start od té doby. „Naštěstí tady se mnou byl doktor, který mi to před závodem opíchal. Ale jedu trochu přes bolest,“ stěžuje si Kryštof. Na druhou stranu, za současných podmínek těžko může podávat lepší výkony. „Vůbec nechápu, kde se ve mně ta forma vzala. Jsem skoro bez tréninku a jel jsem asi nejlepší jízdu v životě, nebýt té chyby,“ vrací se Kryštof ke smolnému okamžiku závodu. „Čtyřiadvacátý místo je dobrý, ale jsem fakt dost naštvanej, protože ta patnáctky nebyla daleko,“ uzavírá Kryštof Krýzl své hodnocení.
V Kranjské Goře startovali také Filip Trejbal a Ondřej Berndt. Ani jeden bohužel nepostoupil do druhého kola.

Zdroj: www.czech-ski.com