Na slovenské hory lze však dojet pohodlně vlakem, nejvýhodnější noční spoj nabízí bezpečné cestování ze západních a středních Čech do Banské Bystrice. Lůžkový vůz vyjíždí vlakem R 441 z Chebu v 18.14 h, Ústí nad Labem ve 21.13 h a v Praze lze do lůžkového vozu nastoupit od 22.40 do 0.06 h, kdy vlak směr Banská Bystrica odjíždí. Odtud mohou lyžaři vyrazit po příjezdu vlaku v 8.24 h dále směrem na Donovaly autobusem nebo na skialpy na Velkou Fatru (vlak zastavuje v 7.45 h ve stanici Horná Štubňa obec). Do Ružomberka lůžkové vozy přijíždějí v 7.24 h. Lyžaři z Ostravska mohou využít tentýž spoj R441, z Ostravy hl. n. odjíždí ve 4.34 h, při cestě do B. Bystrice bez lůžkového příplatku je nutné přestoupit v Žilině, zájemci o lyžování ze střední Moravy mohou pohodlně dojet denními spoji.

Pokud se vlakem vydáte na lyže na Velikonoce, partnerské lyžařské skiareály projektu ČD Ski v Donovalech a Ružomberoku nabízejí slevy 20 % na dvoudenní permanentky až do Velikonočního pondělí (1. dubna). Projekt ČD Ski nabízí slevy na permanentky až 20 % v sedmi českých areálech a dvou slovenských, a to do 24. března. Areály v Donovalech a Ružomberku rozšířily nabídku i přes Velikonoce! K získání slevy stačí předložit platný lůžkový příplatek s cílovou stanicí Banská Bystrica nebo Ružomberok, pro cestující přes den platnou jízdenku. Nabídka doporučených spojů, denních i nočních, je uvedena na www.cd.cz/cdski.

Za jaké ceny lze na Slovensko cestovat vlakem? Nejvýhodnější jízdenkou pro cestu na Slovensko je zpáteční jízdenka City Star Slovensko pro jednotlivce i skupinu do pěti spolucestujících. Druhý až pátý cestující má výraznou slevu z ceny prvního cestujícího. Při cestě z Prahy do B. Bystrice tak například 3 spolucestující zaplatí za obě cesty 3400 Kč (136 EUR), jeden cestující tedy pořídí obě cesty za 1134 Kč. Do Ružomberka zaplatí trojice lyžařů 3160 Kč (126,40 EUR), na jednoho za cestu tam a zpět 1054 Kč. Lůžkový příplatek pro jednoho v jednom směru stojí 300 Kč, kupé lůžkových vozů jsou pro tři spolucestující a jsou vybaveny umyvadlem (případně dvoumístné v kategorii double za cenu 450 Kč jsou vhodné pro partnerské páry). Přeprava lyží a batohů je v lůžkových vozech zdarma.

Více informací na

www.cd.cz/cdski