V areálu jsou dvě velkokapacitní parkoviště - od spodního vás na vrcholek vyveze čtyřsedačková lanovka, od horního jezdí kotva. Charakter sjezdovek je opravdu různorodý a při sjezdu z vrcholu můžete sjezdovky navíc různě kombinovat.

Nechybí ani snowpark s vlastním vlekem, dětská školka s pásem nebo modrá sjezdovka s pomalejší pomou pro mírně pokročilé, kde mohou v klidu pilovat své dovednosti. Odtud mohou přejít na rychlou pomu s červeno-modrou sjezdovkou a nakonec zvolit lanovku a plnohodnotně červenou sjezdovku anebo vyzkoušet nejpřísnější černou sjezdovkou! Samozřejmě můžete využít i služeb zkušených instruktorů.

K občerstvení zve několik zařízení od restaurace na samém vrcholu až po bufety s rychlou sváčou - výbornou nabízí třeba občerstvení Stodola u dolní stanice kotvy, kde vás potěší opravdu chutným domácím langošem.

Sezóna na Špičáku ještě zdaleka nekončí, panují ideální podmínky pro jarní lyžovačku a od pondělí navíc za ceny vedlejší sezony. Špičák je jedním z areálů, který je dostupný z Prahy i skibusem.

Zdejší lyžařský servis má nejvyšší úroveň, takže přípravu lyží můžete s klidem svěřit jemu. Servis najdete na spodním parkovišti – Špičák 1 a o vaše lyže se zde postarají nejmodernější stoje Montana.

Samozřejmostí je i půjčovna, která poskytuje čtyři sta kompletních lyžařských vybavení, které je každoročně obměňováno - obava, že vám půjčí nějaká stará prkna, není na místě. Zajisté uvítáte i jednu příjemnou službu navíc - večer se v pohodlí půjčovny přímo na svahu zujete a boty vám do rána vysuší.

Když přestane lyžování bavit vaši ratolest, nemusíte hned naložit auto a odjet uprostřed dne domů. U restaurace Stodola najdete parádní svah na sáňkování, který každý den po lyžovačce přelízne rolba.


Ani při posledním reportu sezóny nechyběli partneři - stálice Bonduelle s ochutnávkou lahodné sladké kukuřičky, kterou si zamilovaly nejen děti. Rodiče zářili radostí, když děti přestaly škemrat o smažené polotovary a vyžadovaly koupi velkého kelímku zdravé kukuřice. Design lyžařského vybavení potom podtrhl DR. ZIPE, který jako obvykle nabídl lyžařské brýle za fanstastické ceny. A po lyžovačce, a nejen na svahu, můžete být hvězdou s originálními kulichy COOLICH s vyměňovatelnými bambulemi. Brýle i čepice bylo možné si zakoupit u oranžového stanu SNOW, stejně jako předplatné časopisu za zvýhodněné ceny a dárkem podle vlastního výběru. Krom skvělého počasí byla na svahu a především u stanu SNOW i veliká zábava během odpolední soutěže v hodu na cíl. Kdo se zúčastnil, mohl si nejenom vyzkoušet své dovednosti, ale odnést si domů třeba poukázku, vestu SNOW, předplatné časopisu či COOLICH jako hlavní výhru.

Všem, kteří během SNOW tour k našemu nepřehlédnutelnému stanu zavítali, děkujeme za návštěvu! Partnerům děkujeme za spolupráci a budeme se těšit na další sezónu, že se sejdeme nejen na známých místech, ale i v nově objevených střediscích, která se budou chtít do SNOW tour s chutí zapojit. A co říci závěrem? A pojď mi, hoooop, už zase sněží?! Hurá!
Stánek SNOW navštívila i legenda alpského lyžování, Didier Cuche, která předvedla svůj slavný rituál po skončení závodu! :-)