„Řekl jsem mu, že mi může tykat, když vyhraje a tak jel jak o život,“ říká jeho trenér Petr Drápala starší z lyžařského střediska Ski Annaberg v Andělské Hoře. Ten o Alexovi hovoří jako o velkém talentu, jehož výsledky ho těší.

Největší radost mu ale udělal v sérii moravských závodů Madeja Sport Cup. Jedná se o šest samostatných závodů v různých střediscích na Moravě (v Andělské Hoře, na Bílé, Svoňorkách, na Soláni, na Grúni a v Petříkově). V celkovém pořadí skončil na pěkném třetím místě. Zabodoval zejména v posledním závodu, který je jakýmsi vrcholem sezony a celého seriálu, a jel se na Bílé v Beskydech. Tam získal první místo v obřím slalomu.

Alex začal závodně lyžovat před čtyřmi lety a je členem sportovního klubu SK Annaberg. „Všiml jsem si ho u nás na kopci, kam s ním jezdila máma lyžovat,“ říká trenér Petr Drápala starší ze Ski Annaberg v Andělské Hoře. „Jel jako ďas, viděl jsem talentovaného kluka,“ dodává. A tak ho začali ve spolupráci s trenérkou Evou Drápalovou zdokonalovat v lyžařské technice a připravovat na závodní kariéru. Příští rok vstupuje Alex do kategorie žactva a začne soutěžit i v nové disciplíně - slalomu. Připravovat se na něj začne už letos: tréninky slalomu budou probíhat celý duben v lyžařském středisku Annaberg v Andělské Hoře a na "moravském ledovci" na Pradědu.

„A pokud nám červenec a srpen nezkazí zimu, Alex plynule přejde do podzimní přípravy,“ směje Petr Drápala starší.