Sportovní osobnosti, ale i desítky bezejmenných nadšenců budou bojovat o zlatou medaili v turnaji mistrovství světa ve Střižbě - kámen, nůžky, papír (world championship cutting).

Možná si říkáte, že je to hračka, ale není to docela pravda. Střižba vyžaduje skloubit dávku psychické odolnosti, fyzické připravenosti a dokonalého taktického plánu. Organizátoři mistrovství burcují pasivní diváky k účasti: „Vyhrát může každý“.

Kompletní program, startovní listinu a podrobnější informace najdete na oficiálních internetových stránkách www.strizba.cz

Přijďte si zastříhat, pobavit se a poměřit své síly s ostatními!

VÍTĚZ ZÍSKÁ PRÉMII 10.000 Kč od Sport Bohemia a hodinky MEORIS!!!

Mistři střihu:

JIŘÍ JEŽEK

Profesionální handicapovaný cyklista, který se účastní zejména silničních a dráhových závodů handicapovaných sportovců na nejvyšší úrovni, ale je aktivní i v jiných cyklistických disciplinách, např. cyklokrosu. Letos podal působivý výkon v rámci Tour de France 2013. Před tisícovkami nadšených diváků ujel v maximálním tempu trať dlouhou 33 km.

TOMÁŠ PLEKANEC

V NHL jeden z nejlepších střihačů a v týmu Montrealu jasná jednička. Ovšem i díky tomu, že Brian Gionta neumí nic jiného než papír a Brendan Gallagher kámen. Otázkou zůstává, zda dokáže svou famózní střihací formu prodat na evropské půdě při MS.
Největší úspěch: v Kanadě neprohrál ani jeden zápas
Nejsilnější zbraň: uhrančivý analytický pohled

VAVŘINEC HRADÍLEK

Vodní slalomář, kajakář závodící v kategorii K1. Suverénně se nominoval na Letní olympijské hry 2012 v Londýně. Zde postoupil do semifinále a ve finálovém závodě K1 získal stříbrnou medaili.

MICHAL NOVOTNÝ

Začínal ve sportovním světě se snowboardingem, v crosu to také dotáhl nejdál – stal se vítězem závodu Světového poháru a účastníkem OH 2010. Ovšem postupně se stále více a více zaměřuje na střižbu, se kterou by se chtěl v roce 2020 ucházet o jednu z olympijských medailí (na OH 2016 by měla být střižba ukázkovým sportem, v roce 2020 podle předběžných jednání by měla být definitivně zařazena do olympijského programu).
Největší úspěch: vítězství v regionálním mistrovství Beach klubu Ládví
Největší zbraň: znalost „domácího“ prostředí v Ládví
Oblíbený střih: kámen, se kterým musí bojovat každý papír až do konce a naopak nůžky prohrávají hned na začátku
Výsledek MS v královské střižbě 2012: nepostoupil ze skupiny

JIŘÍ TLUSTÝ

Další talent z ledu, který se zkouší prosadit v Královském střihu. Také on podobně jako „Pleky“ má dominantní pozici ve svém týmu Karoliny, ale nutno podotknout, že zásluhou neznalosti pravidel ostatních. Každopádně v NHL patří Jiří Tlustý k útočníkům s nejtvrdší střelou a to se projevuje také při jeho střihu. Mnozí teprve napřahují a „Tlusťoch“ už balí.
Největší úspěch: neporažený v týmu Carolina Hurricanes (nenašel vyzyvatele)
Nejsilnější zbraň: rychlost střihu = rychlosti světla

MIROSLAVA KNAPKOVÁ

Veslařka–skifařka, olympijská vítězka ve skifu z LOH 2012 v Londýně, mistryně světa pro rok 2011, vítězka Světového poháru 2002 a 2009, mistryně Evropy z let 2008, 2011 a 2013, akademická mistryně světa 2002 a také několikanásobná mistryně České republiky. V roce 2012 se počtvrté stala nejlepší českou veslařem/veslařkou roku, kromě toho jí Český olympijský výbor udělil i přestižní sportovní Cenu Gutha-Jarkovského.


SHELDONOVSKÉ VYLEPŠENÍ

Kámen, nůžky, papír, ještěr, Spock je pětisymbolová verze klasické hry kámen, nůžky, papír. Hraje se na stejném principu, ale přidává do hry dva nové symboly: ještěra (vytvořeného spojením všech prstů) a Spocka (symbolizovaný vulkánským pozdravem ze Star Treku). Hru vymysleli Sam Kass a Karen Bryla. Zpopularizována byla v roce 2008, kdy se objevila v díle Rozšíření o tapír-Spock ve druhé sérii seriálu Teorie velkého třesku (v českém dabingu byla hra pojmenována kámen-nůžky-papír-tapír-Spock, ačkoliv lizard znamená v překladu ještěr a nikoliv tapír). V této epizodě ji Sheldon představil svým přátelům při losování o výběr televizního programu s tím, že obyčejně kámen, nůžky, papír až v 80 % případů dopadají remízou. Nicméně on i jeho přátelé, jakožto velcí fanoušci seriálu Star Trek, vždy při hře použili symbol Spocka.


Partneři: