Tisková zpráva lyžařského areálu Špindlerův Mlýn:

Skiareál ve Špindlerově Mlýně nabídne v zimě spoustu novinek – rozšířené sjezdovky, více bezpečnosti i nové moderní provozovny služeb jako restaurace, aprés-ski bary a půjčovny.

Přípravy na zimní sezonu 2013/2014 jsou ve Skiareálu Špindlerův Mlýn v plném proudu. Provozovatel areálu, společnost Melida a.s., připravil pro milovníky zimních sportů spoustu zajímavých novinek. Návštěvníci se tak mohou těšit na rozšířené sjezdovky, změny ve struktuře a v prodeji permanentek i nové služby.

„Jednou z hlavních novinek pro nastávající zimní sezonu je rozšíření sjezdovek. Během léta touto zásadní změnou prošly červená i černá sjezdovka na Medvědíně téměř v celé jejich délce. Právě červená sjezdovka bude tak jednou z nejširších sjezdovek v České republice. Věříme, že díky tomu bude lyžování na Medvědíně pro návštěvníky ještě více atraktivní a výrazně bezpečnější,“ prozradil ředitel skiareálu Čeněk Jílek.

Jelikož provozovatel usiluje o bezpečnost návštěvníků, byly naistalovány i nové moderní bezpečnostní sítě, a to v dolní části černé sjezdovky pod tzv. „velkým hankem“. Navíc došlo k rozšíření lyžařských průjezdů mezi jednotlivými sjezdovkami.

Novinkou bude i nově otevřený Aprés-ski bar alpského typu stojící v těsné blízkosti dojezdu červené sjezdovky na Medvědíně. Vizí je nabídnout bar s rychlou, ale přitom kvalitní kuchyní v příjemném moderním prostředí. Otevřena bude také kompletně zrekonstruovaná vyhlídková restaurace Na Pláni. Kdo toto místo nedaleko horní stanice lanovky Pláň s překrásnými výhledy do údolí z minulosti zná, bude jistě mile překvapen, jakou proměnou tato provozovna prošla. Provozovatel tak chce nabídnout v útulném tradičním horském interiéru návštěvníkům nejen rychlý oběd, ale i příjemné posezení u kamen nad šálkem čaje či horké medoviny.

Největší proměnou před letošní zimou prošla Hromovka, resp. celý prostor dojezdu. I zde na návštěvníky čeká nový Aprés-ski bar/restaurant, který bude otevřen denně, od rána až do ukončení večerního lyžování. „Novinkou je i dvoupatrová moderní multifunkční budova na místě bývalých pokladen. Kromě moderních pokladen zde najdou návštěvníci Infocentrum i novou provozovnu Špindl Motion - první z naší nové sítě prodejen se sportovním a fashion zbožím, ale také i kvalitní půjčovnu s top sortimentem lyží a snowboardů,“ dodává k dalším novinkám Jílek.

Novinek se dočká i ceník. Těmito změnami se tak provozovatelé snaží reagovat na podněty návštěvníků z loňské sezony, proto pro rodiče, kteří se střídají v hlídání dětí, přináší areál tzv. rodičovský skipas, který je v rámci obou partnerů přenosný. „Novinkou je také tzv. „vratný skipas“, který nahrazuje dopolední jízdné. Nákupem této specifické permanentky získává lyžař možnost jízdenku po 2 nebo 4 hodinách vrátit zpět, samozřejmě s navrácením části peněz,“ dodává Jílek.

Pro časté návštěvníky zasněžených kopců je pak nejvýhodnější některá z dlouhodobých permanentek či sezonní skipas All Season Špindl + Tatry, který je platný ve všech střediscích Skiareálu Špindlerův Mlýn a ve střediscích Slovakia Super Skipass (www.superskipas.sk).

Po zkušenosti z minulé sezony jistě mnozí návštěvníci využijí i skipasy nazvané „10 dní ze sezony“ a „15 dní ze sezony“. S těmito skipasy může návštěvník lyžovat jakýchkoliv 10 nebo 15 dní v sezoně a tyto dny nemusejí jít za sebou. Tento druh skipasů je určen pro lyžaře, kteří se do Špindlerova Mlýna rádi vracejí po celou dobu sezony a nemusejí si tak při každé návštěvě u pokladny kupovat novou jízdenku Další velkou výhodou těchto skipasů je to, že s tímto skipasem pak jednodenní lyžování vyjde cenově velice výhodně.

„Stejně jako v přecházející sezoně chceme pozornost zaměřit na rodiny s dětmi, na rozdíl od mnoha jiných tuzemských středisek u nás mohou i letos děti do 6 let lyžovat zdarma a juniorské jízdné platí až do 18 let dítěte,“ uzavírá Jílek.

Provozovatelé skiareálu navazují i na loňský úspěch balíčků Ski & Stay, který připravil společně s ubytovateli. V rámci tohoto balíčků pak pomohou lyžaři získat až 30% slevu na skipas.