K hladkému průběhu závodů, pořádaných pod hlavičkou Heckl cupu a pod záštitou starosty Petra Holečka a hejtmana Josefa Řiháka, přispěl sehraný tým pořadatelů ze Ski klubu Kralupy. Nejmladším závodníkům bylo 5 let, nejstarší účastník již dosáhl věku 53 let.

V sobotu se konaly dva slalomové závody, tedy celkem 4 závodní kola. První slalom, pořádaný jako řadový závod CILA cupu, vyhrála mezi ženami podle očekávání Gabriela Kudělásková (SKP Kometa Brno) a mezi muži Petr Brandtner (Ski klub Písek). Druhý slalom, který byl vyhlášen jako mistrovství ČR a započítával se do světového žebříčku WIAC, vyhrála mezi ženami Gabriela Kudělásková před sestrami Barborou a Pavlínou Procházkovými (obě LK Jirkov). Závod mužů ovládl opět Petr Brandtner před Janem Mollerem (KL Turnov) a Vojtou Pršalou (Ski klub Vrchlabí).

V neděli se konalo historicky první mistrovství ČR v inline obřím slalomu. Na velmi rychlé trati bylo umístěno 21 branek a závodníci dosahovali rychlosti až 70 km/h. Pořadí závodu žen se oproti sobotě nezměnilo, opět vyhrála Gabriela Kudělásková před sestrami Barborou a Pavlínou Procházkovými. Muži si po dramatické bitvě pořadí promíchali, vyhrál Jan Moller před Petrem Brandtnerem a Jindřichem Krýdlem (Ski klub Krušnoborci), který byl ve svých 53 letech nejstarším účastníkem závodů.

Pohár starosty města Kralup nad Vltavou 2013 si za nejlepší součet všech časů z šesti víkendových jízd odnesli stejně jako loni G. Kudělásková a J. Möller. Vítězy Heckl cupu 2013, kterými se stali nejúspěšnější závodníci celého závodního víkendu v žákovských kategoriích, byli vyhlášeni Lenka Keselá (Kesely Team Bratislava) a Alexandr Adam (KL Turnov). Nejúspěšnější závodníci víkendu v předžákovských kategoriích obdrželi Pohár týdne mobility 2013, držiteli se stali Nikola Fričová (Kesely Team Bratislava) a Lukáš Policar (TJ Lokomotiva Teplice).

Jelikož byly kralupské závody posledními závody celého seriálu, došlo i na vyhlášení celého seriálu závodů Českého poháru CILA cup 2013. Celkovými vítězi se stali G. Kudělásková a J. Moller.