Rázovitá vysokohorská obec vytváří zázemí lyžařskému areálu, který leží těsně nad obcí na úpatí Rovné hole (1 723 m). Areál je malý, avšak nabízí všechny obtížnosti sjezdů. Lyžování si zde užijete ve dvou patrech (každé obsloužené jedním vlekem) v nadmořské výšce od 1 000 do 1 200 a od 1 200 do 1 350 metrů, a to celkem na třech tratích. Ve středisku nechybí kromě lanovky nic ze základní infrastruktury. Na svahu jsou dvě hlavní tratě – jedna je značena černě, druhá červeně. Celková šířka svahu je dostatečná, v dolní části až luxusní, slouží totiž současně jako cvičná louka, kterou samostatně obsluhuje dětský vlek.

Bačova roveň má charakter rodinného areálu s dobrou dostupností a veškerým potřebným zázemím v hotelu Barbora, který je ihned u sjezdovky. Zde naleznete servis, půjčovnu, restauraci i lyžařskou školu. Možnosti občerstvení se nabízí také v bufetu přímo na sjezdovce. Přijatelné ceny a zpravidla menší návštěvnost přivítají nejenom rodiny s dětmi, ale také lyžařští turisté. V dojezdové vzdálenosti jsou totiž například Čertovica (5 km), Mýto pod Ďumbierom (19 km), Opalisko (30 km), Chopok juh (32 km), Chopok sever (51 km), ale i Štrbské Pleso (70 km). Pokud v nedalekých a výše položených střediscích vládne nevlídné počasí, může být právě Vyšná Boca velmi dobrým útočištěm.


Černý svah „na Barboře“ je velmi přehledný a čitelný už během jízdy vlekem. Trať je možno rozdělit na čtyři části. První je nejprudší a nejužší. Je obsluhována horním vlekem a hned po startu z 1 350 m n. m. je znát, že jde o černou – nejprudší místa atakují sklon 60 %. Druhou tvoří přehledná loučka kolem horní stanice spodního vleku. Zde se můžete příjemně uvolnit a rozmyslet si svou další jízdu svahem – buď červenou vlevo, nebo černou tratí vpravo. Třetí úsek je přibližně 450 metrů dlouhý a je tvořen druhým „černým“ padáčkem vedle vleku se sklonem až 50 %. Poté následuje čtvrtý, nenáročný úsek na dojezdové loučce k lyžařským vlekům. Celý sjezd má přes 1,5 km a vede lesním úsekem. Jízda mimo trať, především v trase lyžařských vleků a směrem do Starobocianske doliny, je velmi lákavá a atraktivní, není však oficiálně povolena. Převýšení činí slušných 360 metrů a za průměrný sklon 23,7 % by se nemuselo stydět ani leckteré sportovnější středisko.


Běžkaři se mohou vyžít na 6,5 kilometrech upravovaných tratí nebo na okolních lesních cestách, kterých jsou v okolí desítky kilometrů.