Vážená paní Zdeno,
váš problém je zapeklitý a má několik aspektů. Paměť na oblečení se dá vytrénovat stejně jako svaly v posilovně. Musíte začít u sebe: ráno, když vstáváte z postele, vzpomínejte, v čem jste vy sama byla venku včera, předevčírem, před dvěma dny. Hezky si přidávejte dny a paměťové závity se budou prohlubovat jako stopy mezi slalomovými brankami. Během dne si také můžete zkusit vzpomenout, jaké že jste si to ráno oblékla kalhotky nebo dokonce podprsenku a to všechno, aniž byste se na veřejnosti svlékala a kontrolovala, co máte na sobě. Nesmíte podvádět!

A teď k tomu děcku. Můžete svým vnoučatům kupovat oblečení a vybavení na lyže sama, ale to je finančně náročné. Nemusíte se nutně trefit do vkusu jeho rodičů nebo dítěte samotného, takže i kdybyste disponovala patřičným rozpočtem, tak není zajištěno, že dítě bude vámi zakoupené oblečky a helmu nosit. Také není vyloučeno, že vy sama zapomenete, co jste mu to vlastně koupila. Toto řešení tedy není moc praktické.

Dítě si můžete na horách různě označit, aby se odlišovalo od ostatních dětí – přidělat dívce na helmu třeba velkou mašli, chlapci nějakou jinou maškarní záležitost, která ho zřetelně odliší od ostatních capartů. Je zase ale možné, že se děcko bude takovému prznění svého lyžařského outfitu bránit tak efektivně, že se s ním vůbec nedostanete na kopec. Problém, jak nezapomenout, co má děcko na sobě, se vyřeší tím, že odpadne. Doma bude mít nejspíš tepláčky nebo sukénku.

Takže můžete začít hned: jakou máte dnes na sobě podprsenku?

Máte dotaz, na který jste ještě nikdy nedostali odpověď? Pošlete jej na skipsycho@snow.cz anebo ho přidejte jako komentář k článku!