Toto je příběh o stále rostoucí výzvě. O odvaze riskovat fatální procitnutí, o vytrvalosti a usíli k dosažení svých cílů. To vše nejsou jen fyzické výkony, ale i stav mysli, který je nezanedbatelnou částí našeho výkonu. Od tvůrců mnohokrát oceněného filmu " All.I.Can ", Sherpas Cinema hrdě představuje svůj nejnovější celovečerní film s tématikou extrémího lyžování v hlubokém prašanu - Into the Mind. S ohromující kinematografií a převratnou výpravnou technikou, Sherpas Cinema maže hranice mezi sny a realitou, ponoří nás do společné mysli lyžaře, který se pokouší vylézt a následně sjet nejvyšší hory světa a my tak budeme sdílet jeho pocity.

Jednotlivé části filmu nám ukazují útěk do snové fantazie našich lyžařských hrdinů s prolináním do skutečného života a řešením aktuálních problémů. Ze zážitků z lyžování na Aljašce, v Bolívii, či Himalájích, film Into the Mind maluje filozofický obraz lidského druhu. Jak vyhodnocujeme rizika ve srovnání s odměnou? Proč neustále zvyšujeme naše nároky a co se učíme na cestě k jejich dosažení?

Už přdchůdce Into the Mind - cenami ověnčený film z roku 2011 All.I.Can, sklidil kladné ohlasy po celém světě. Jejich nový film, který se natáčel dva roky na tom není jinak. Na prestižním filmovém festivalu freeski filmů iF3 letos sklidil hned pět cen! Konkurenci nenašel v kategoriích „Best Editing“, „Best Cinematography“, „Best Freeride Male: Callum Pettit“, „Best Big Mountain Movie“ a také v hlavní kategorii o nejlepší film „Best Movie“. Lepší freeskiingový film byste letos tak hledali těžko!

Sherpas Cinema nejsou další obyčejnou lyžařkou produkcí. Jejich filmy nám ukazují majestátnost hor a filozofii lidí, kteří se nebojí zdolávat ty nejvyšší hory světa. Vezmou nás na místa, kam se s lyžemi jen tak někdo nepodívá. Kromě tradičních destinací jako je Kanada, USA, Evropa a Aljaška se podíváme do Bolívie, na Kostariku a taky do těch nejvyšších hor světa - do Himalájí.

Hlavními režiséry a producenty je kanadská dvojice Eric Crosland a Dave Mossop. Mezi jezdci se představí plno legend lyžování v hlubokém sněhu, tak i plno mladých jmen, kteří mají ještě hodně před sebou. Dech se vám bude tajit nad výkony Erica Hjorleifsona, Chrise Rubense, Kye Petersona, Calluma Pettita, Marka Abmy, Rory Bushfielda, Samuela Anthamattena nebo JP Auclaira, který se sám podílel na tvorbě snímku. Nechybí dámy jako Angel Collinson nebo Ingrid Backstrom stejně jako legendy snowboardingu DCP nebo Xavier De La Rue.

Pokud tedy chcete alespoň částečně zažít, jak to vypadá, když se sami řítíte v tunách prašanu, tak 19. prosince od 20:30 nesmíte chybět v pražském kině Aero! Kdo miluje hory bude milovat i tenhle večer!
Recenzi na film můžete najít i na csfd.cz - http://www.csfd.cz/…to-the-mind/
Svou účast můžete také potvrdit na facebooku! - https://www.facebook.com/…24388619369/?…


Datum: 19. 12. 2013

Místo: Kino Aero + předprodej a rezervace - http://kinoaero.colosseum.eu/kino-aero/hall

Cena lístku: 110 Kč


Jezdci:

Callum Pettit, Kye Petersen, JP Auclair, Tom Wallisch, Rory Bushfield, Eric Hjorleifson, Austin Ross, Kris Erickson, Johnny Collinson, Xavier De Le Rue, Benji Farrow, Ingrid Backstrom, Izzy Lynch, Angel Collinson, DCP, Jimmy Chin, Renan Öztürk, Matty Richard, Ian Mcintosh, Mark Abma, Conrad Anker, Samuel Anthamatten, Karma Tsering, Chris Rubens, Julian Carr, Stan Rey, Tatum Monod, James McSkimming, Joel Loverin

Lokality:

Whistler, Revelstoke, Nelson, and Bella Coola, Britská Kolumbie, Kanada
Denali National Park, Aljaška, USA
Calgary, Alberta, Kanada
Zermatt, Švýcarsko
Bolívie
Nepál
Kostarika

Oficiální stránky:

www.intothemindmovie.com

www.sherpascinema.com


Trailer 1:

Into The Mind - Official Teaser from Sherpas Cinema on Vimeo.

Trailer 2:

Into The Mind - Official Trailer 2 from Sherpas Cinema on Vimeo.