I letos očekáváme přes sto odhodlaných závodníků, kteří mohou soutěžit jak v kategorii jednotlivců, tak utvořit i vícečlenné týmy. Principem závodu je co nejčastější projetí měřeného úseku sjezdovky, jejíž délka činí skoro 1300 metrů. Ten, kdo projede tímto úsekem v časovém limitu nejčastěji, vyhrává. V rámci týmů se průjezdy sčítají. Závodu se mohou zúčastnit všichni starší patnácti let (do 18 let pouze se souhlasem rodičů). Pro vítěze jsou znovu připraveny hodnotné ceny.

Druhý ročník soutěže se oproti loňsku dočká několika zásadních změn a vylepšení. Rozhodli jsme se závod ještě více zatraktivnit, jak pro závodníky samotné, tak pro diváky. Zásadní změnou bude poloviční délka závodu. Protože dvanáct hodin lyžování v extrémních podmínkách, jakými noční mráz a nedostatek spánku jsou, často nutily závodníky sáhnout až na dno svých sil a pro diváky byla tato doba až příliš dlouhá, letos tak bude délka závodu pouze šest hodin. To bude teprve ta opravdová výzva, jestliže loni o výsledku rozhodl jen dřívější průjezd cílem (dva vítězné týmy totiž zaznamenali stejný počet průjezdů tratí), počítáme, že letos budou výsledky ještě vyrovnanější.

Videopozvánka:
Velkého rozšíření se také dočká doprovodný program. Po celou dobu závodu bude na hlavním pódiu diváky bavit profesionální speaker, atmosféru bude dostávat do varu zkušený DJ a diváky jistě potěší netradiční soutěže o ceny. O odpočinek a zábavu bude postaráno v Chill out zone, kde bude možné doplnit energii na jednom z barů, ale také si pořádně zařádit v části zvané Game zone. Divák, tedy letos bude mít stále připravenou nějakou akci a stejně jako závodníci se ani na chvilku nezastaví. Celý tento večer bude završen mohutnou AFTER PARTY, kterou Vás provede live DJ N´zym a DJ Nimand. Čeká Vás plno skvělé hudby, zábavy a mejdan až do rána.

„Loňský premiérový ročník nás překvapil ve všech ohledech. Nečekali jsme, že sportovní nasazení všech závodníků bude na tak vysoké úrovni. Letos bychom kromě perfektních podmínek pro závodění chtěli vybudovat i tu šťávičku okolo. Troufám si říct, že zůstat divákem bude letos mnohem pohodlnějším a zábavnějším rozhodnutím, než se potit na svahu“, říká s úsměvem Jaroslav Krejčí, ředitel sportovního areálu Monínec.Registrace bude otevřena pro prvních sto přihlášených závodníků. Startovné je 1 000 Kč za jednotlivce nebo 1 500 Kč za dvoučlenné družstvo. Součástí startovného je celodenní pernamentka na osobu na jakýkoliv den sezóny a občerstvení v průběhu závodu.

Kompletní informace o závodu a přihláškový formulář budou od první poloviny prosince k nalezení na www.moninec.cz, www.maraton-moninec.cz nebo události na FB profilu areálu Monínec.