V Malé Úpě můžete své lyžařské chutě nasytit hned ve dvou střediscích – na Pomezkách, kde jste v neděli nemohli přehlédnout oranžový „snowácký“ stánek, nebo ve středisku U Kostela. Nezanedbatelná nadmořská výška okolo 1 000 m ji řadí mezi vůbec nejvýše položená lyžařská střediska v Čechách – i díky tomu středisko v letošní zvláštní zimě (nebo ještě stále nepřišla? :-)) umožňuje lyžařům sklouznout se na bezpečně vysněžených modrých a červených sjezdovkách.
My jsme carvingový um pilovali na široké sjezdovce na Pomezkách, která nás přivítala pěkně utaženým manšestrem a ani v odpoledních hodinách neztratila příliš na kvalitě. Její konstantní sklon, přehlednost a dostatečná šířka nám zaručily, že jsme se mohli plně věnovat krájení oblouků bez jakéhokoli omezování.


Absence černých sjezdovek napovídá, že středisko přeje zejména rodinám s dětmi. Svoje lyžařské dovednosti mohou ratolesti otestovat i v dětských závodech, které se pro ně každý pátek pořádají. Děti dokonce nejsou ošizeny ani o après-ski - každé úterý a pátek jsou pro ně připraveny dětské diskotéky v moderním proskleném SKiMU Housu umístěném přímo u sjezdovky.
SKiMU myslí i na další věkové kategorie. Jestli vám to v řezaných obloucích na sjezdovce ještě trochu skřípe, navštivte středisko ve čtvrtek – každý čtvrtek je totiž v Malé Úpě carvingový den, kdy vám instruktoři z lyžařské školy pomohou vybrousit vaši lyžařskou techniku. Já osobně lituji, že nás těsně minul freestylový pátek - dvě hodiny se specialistou by mi rozhodně prospěly! :-)

Jakmile se ozve únava a hlad, není nad to usadit se do velkých žlutých sedacích pytlů u SKiMU Housu a vychutnat si pivo z Hostivaru, který byl oceněný jako nejlepší minipivovar roku 2013. Pokud byste rádi něco ostřejšího, doporučujeme ochutnat specialitu SKiMU Housu - karibský rum, který v mrazivém počasí opravdu zahřeje!I po lyžování se nabízí řada možností, jak v Malé Úpě strávit příjemně čas. Na internetu si pomocí služby SKiMU Vertical můžete zjistit, kolik kilometrů jste na sjezdovkách najezdili a podle toho se náležitě odměnit další sportovně-relaxační aktivitou z nabídky SKiMU Sportcentra. Večer se totiž může odehrávat ve sportovním duchu v podobě ricochetu, fotbalu, volejbalu a dalších sportovních aktivit, anebo odpočinkově ve vířivce či sauně.
My jsme zvolili poslední možnost, kterou jsme následně doplnili tím, co už k lyžování neodmyslitelně patří – après-ski! Nejen kvůli lyžování, ale i kvůli pátečním party ve SKiMU Housu se do Malé Úpy určitě rádi vrátíme. Na tanečním parketu nám totiž bylo přinejmenším stejně dobře jako na sjezdovce.
Středisko SKiMU je tedy velmi příznivě naladěné pro všechny, kdo rádi skloubí sportovní, společenské, ale i kulturní zážitky. To dokazují akce jako jazz rock s kapelou „JUST NOW“, festival rohaček nebo právě proběhlá akce agentů SNOW tour, kdy jste mohli zdarma testovat lyže Fischer a hůlky značky Leki, soutěžit o trička WOOX, brýle Dr. Zipe a čepice COOLICH, nebo si jen tak vychutnávat Horkého Francouze a u toho si prohlížet fotky pořízené ten den z areálu na obrazovkách SAMSUNG.

Nemusíte čekat na žádné konkrétní datum pro návštěvu střediska - ve SKiMU je zábava každý den!


Videoreport:Kompletí fotogalerie: =ZDE=