„Náš kopec je kvalitně zasněžen, i přes nedostatek sněhu jsme závody mohli uspořádat,“ říká Petr Drápala, manažer lyžařského střediska. Celkem zde startovalo 130 dětí.

Počasí jim na Annabergu přálo. Zatímco první závodníci startovali v mlze, během druhého kola už svítilo sluníčko naplno. „Zrovna teď vyleze oskar, moji svěřenci budou mít pomalejší čas,“ rozčilovala se trenérka Eva. Ale dětem to nevadilo. „Jsem osmý, to je dobré, ne?“ otáčely se na rodiče a pak si rychle běžely pohrát do dětského parku, kde obsluha vytáhla čluny a figurky, na kterých se dalo klouzat. Tím vznikla komická situace: bylo vidět závodníky v profikombinézách, jak se nechávají vytáhnout na jezdícím koberci v dětském parku pro začátečníky.Malí sjezdaři se na annaberský kopec vrátí i příští týden. To se měl Madeja Sport Cup konat v jesenickém Petříkově, kvalita sněhu to zde však neumožňuje. „Proto se na poslední chvíli závody přeložily k nám,“ dodává Petr Drápala.

Madeja Sport Cup je dvanáctikolový závod v obřím slalomu. Děti musí být zaregistrované ve Svazu lyžařů ČR. Další závody by se měly jet na beskydském Soláni, na Grúni, v jesenických Koutech a poslední kolo na Bílé.

V neděli se na Annabergu jelo i první kolo Jesenického poháru.

www.annaberg.cz

www.madejasportcup.cz

Výsledky závodu lze nalézt na www.czech-ski.com