Modré sjezdovky přímo v sedle vyhoví zejména začátečníkům a nenáročným lyžařům, náročnější jezdci se budou spouštět z Nové hoľe. Celý areál leží okolo 1 000 m n. m. nebo výše a díky tomu a rozsáhlému zasněžování je tak jedním z prvních, který na Slovensku otevírá a jedním z posledních, které sezónu končí.

Je tu postaven největší dětský funpark ve střední Evropě. Ten je ideálním hřištěm pro každé dítko, které rodiče chystají poprvé na lyže. V parku je 9 pohyblivých koberců, spousta pomůcek a atrakcí, třeba lyžařský kolotoč, a hlavně trpělivý personál, který dětem usnadní první lyžařské krůčky.
Jedinečnou atrakcí, která má na Donovalech velkou tradici, je jízda se psím spřežením. Jak malí, tak velcí se mohou nechat jen tak lehce povozit, ale i vyrazit na vícedenní výlet, při němž si užijí nejen spaní na sněhu, ale hlavně pořádně poznají své psí průvodce.
Na Donovalech si můžete dát i větší dávku adrenalinu a při tom obdivovat zemi z ptačí perspektivy při snowparaglidingu. Ticho nad vrcholky můžete zažít buď v doprovodu instruktora, anebo sami, pokud si „vystřihnete“ paraglidový kurz.
Jestliže raději zůstanete nohama na zemi, můžete nazout freestylové lyže nebo snowboard a vrhnout se do Riders Parku. Překážky a skoky jsou v něm navržené od nejjednodušších až po ty nejtěžší, takže jezdci všech úrovní tu mají zelenou. Park má svůj vlastní vlek. Profesionální park crew ho denně připravuje a po celý den v jeho chillout zóně jede muzika. Když budete mít štěstí, potkáte zde i někoho ze slovenské freeskiingové a snowboardové reprezentace, která zde trénuje.

Donovaly bývaly horskou osadou, ale dnes jsou spíš živým a dobře šlapajícím zimoviskem, které mimo lyžování nabízí i mnoho nezvyklých atrakcí navíc. Nebojte se je vyzkoušet a vězte, že jeden den vám rozhodně stačit nebude!
Kdo na Donovalech byl, určitě nemohl přehlédnout oranžový stan SNOW, kde se testovaly lyže Kastle, hůlky Leki a byly připraveny i soutěže. Návštěvníci mohli vyhrát barevné Coolichy, oblečení Woox či vyzkoušet brýle Dr. Zipe. A kdo chyběl, ať se aspoň pokochá obrázky v galerii, které byly pořízeny technikou Samsung.

V areálu najdete několik občerstvovacích zařízení od bufetů až po restaurace. My vyzkoušeli chatu POD MAGUROU, která je u nástupu na lanovku na Novou Holu. Stylový interiér, nepřeplácaný jídelní lístek a jídlo v podobě rybího filé s anglickou zeleninou a netradičním oprážaným celerem nás bavilo.


Vše o SNOW tour a reportech z ní najdete zde!Na lyže vlakem

PARK SNOW Donovaly nabízí až do 23. 3. 2014 v rámci projektu ČD Ski slevu 20 % na dvoudenní skipas cestujícím ČD po předložení platné jízdenky s cílovou stanicí Banská Bystrica. Při cestě vlakem na Slovensko lyžaři ocení pohodlí a bezpečnost nočního lůžkového spoje. Na Donovaly lze dojet přes noc lůžkovým spojem ve vlaku EN 445 Slovakia z Prahy, Pardubic a Olomouce do Banské Bystrice, kde navazuje v 8 hodin ráno skibus nebo jedním ze dvou denních spojů vlaků vyšší kvality EuroCity. Více o cestování vlakem do PARK SNOW Donovaly najdete na www.cd.cz/cdski!Videoreport: