„Získat tento závod do České republiky je velkým úspěchem a také skvělou vizitkou českého lyžování,“ hodnotila Iva Kárníková, předsedkyně organizačního výboru a jednatelka pořadatelské společnosti SJ SKI. „Jedná se o 10. ročník šampionátu na českém území a závod se stal mezi našimi i zahraničními závodníky jedním z nejpopulárnějších v celém kalendáři soutěží Masters. Stejně jako v letech předešlých, přivítáme i v této lyžařské sezoně přes dvě stovky aktivních závodníků, sjezdařů prakticky z celého světa.“

Přestože navazujeme v datu organizování po olympijských úspěších našich vrcholných sportovců, kteří se sice závodů nezúčastní a jejich jména mezi startujícími nenalezneme, ale velká jména z let minulých i současných na startu slalomu i obřího slalomu chybět nebudou.

Z českých nadějí je potřeba vyzdvihnout Miroslava Rycka, který se umísťuje pravidleně na stupních vítězů, posledním velkým vítězstvím je titul dvojnásobného Mistra světa FIS Masters v Andoře za rok 2010. Nebo dvojnásobný triumf v závodech FMC loni v Záhřebu. Dále pak Andrea Červená, jenž sezonu co sezonu útočí na celkové prvenství v hodnocení FMC.

Ani při slavnostním vyhlášení výsledků a společenském večeru, který je nedílnou součástí tohoto šampionátu, nejsme skoupí na významná jména a osobnosti v oblasti celosvětového lyžování Masters. Máme přislíbenou účast na slavnostním vyhlášení pány Haraldem Herbertem, předsedou FIS Sub Committee for Masters races za FIS a Peterem Schroecknadelem, prezidentem Rakouského svazu lyžařů, mezinárodním technickým delegátem bude bývalý reprezentant ČSSR Miloslav Sochor.

Světový pohár FIS Masters je soutěž pořádaná téměř po celém světě, které se pravidelně účastní okolo 10 000 aktivních závodníků, na čtyřech kontinentech. V posledních letech je významnou podporou záštita a podpora ministra Ministerstva pro místní rozvoj ČR, jakožto i hejtmanství Královéhradeckého kraje i starostů měst Trutnova a Pece pod Sněžkou. „Záštita poskytnutá ze strany ministra české vlády, regionálních i místních politiků je pro konání akce velmi přínosná a dokazuje, že se jedná o akci mezinárodního významu. Navíc bez úzké spolupráce s vedením společnosti Ski resortu Pec pod Sněžkou a místních lyžařských oddílů, bez jejich technického zajištění a zkušeností bychom však nemohli tyto závody pořádat,“ prohlásila Kárníková. O pořadatelství takto významných závodů totiž nerozhodují pouze náročné a skvěle upravené závodní tratě, ale i ostatní městem a regionem podporované služby.

V sobotním slalomu a nedělním obřím slalomu se na startu potkají závodníci z 13 zemí světa. „Zkušenosti ukazují, že obliba námi pořádaného závodu je natolik veliká, že k nám neváhají přicestovat nejen naši sousedé ze Slovenska, Polska, Slovinska a účastníci alpských zemí, ale i zástupci lyžařsky exotických zemí jako je Španělsko, Kazachstán, ale i vzdálené Norsko, Velká Británie, USA nebo již opakovaně účastník za Nový Zéland. Letos se premiérově zúčastní i lyžař z Austrálie. Za Českou republiku pak tvoří „jádro reprezentace“ účastníci již 21. ročníku tradičního seriálu republikových závodů Masters v alpských disciplínách Pro Senior Tour,“ dodala Iva Kárníková.