Českou reprezentaci čeká v adidas areně boj s tou nejostřejší konkurencí. Chybět na harrachovském mamutu nebudou ani takové hvězdy, jakými jsou Rakušan Gregor Schlierenzauer, či Nor Anders Bardal. Tím nejzákeřnějším soupeřem může ale být už tradičně počasí. „Byli bychom na 100 % připravení udělat závody hned. Nikdo ale neví, jak to bude vypadat za čtrnáct dní. Sníh dostříkáváme, ale samozřejmě odtává. Podmínky nám moc nepřejí a kvůli vysokým teplotám je problém udržet ten stav, jaký je,“ přiznal prezident organizačního výboru Rostislav Jozífek.
foto: www.harrachov2014.cz

Pořadatelé proto přistoupili k unikátnímu řešení. „Dohodli jsme se s německou specializovanou firmou, která přiveze úplně jinou technologii, než je dusík. Ten jsme použili před třemi lety, teď už bychom ho tam ale těžko logisticky dostávali a bylo by to extrémně nákladné. Vsadíme proto na technologii na bázi škrábaného sněhu. Produkce drti bude relativně malá, nějakých čtyřicet kubíků denně, bude ale probíhat celých devět dnů a tím budeme mít krytá záda,“ vysvětlil Jozífek a dodal, že speciální technologie dovoluje výrobu sněhu až do teploty 35°C.
foto: www.harrachov2014.cz

Závodní program bude nabitý. Čtvrtek bude patřit kvalifikaci, pátek a sobota nejprestižnějšímu klání jednotlivců, neděle potom soutěži družstev. O lístky je už nyní obrovský zájem a podle Rostislava Jozífka by návštěvníci neměli s jejich nákupem otálet. „Určitě doporučujeme nakoupit lístky v předprodeji, kde jich na nejatraktivnější den, tedy sobotu, máme zhruba sedm tisíc s tím, že kapacita arény je patnáct. Obvyklý je velký zájem fanoušků z Polska, těch očekáváme více než deset tisíc, zvlášť poté, co Kamil Stoch vyhrál v Soči dvě zlaté olympijské medaile. Velká část těchto fanoušků je zvyklá přijet už velmi brzy ráno a kupovat lístky na kase. Jestliže se nám předprodej navýší k nějakým deseti tisícům, a předpokládáme, že se tak stane, zbyde nám relativně málo lístků, které pravděpodobně vykoupí právě polští fanoušci. Může se tedy stát, že lidé, kteří přijedou do Harrachova třeba v poledne, už žádné lístky nedostanou,“ upozorňuje Jozífek.
foto: Tomáš Roba

Jistotu úžasné podívané na vlastní oči tak budou mít jedině diváci, kteří si své vstupenky za jednotnou cenu 500 Kč zakoupí s předstihem na webových stránkách www.harrachov2014.cz. *„VIP vstupenky jsou už aktuálně vyprodané, doporučujeme ale sledovat náš web, kde se mohou v předprodeji znovu objevit ty, kterých se někdo vzdá,*“ dodal Jozífek.

Čtyřdenní sportovní svátek doplní v Harrachově atraktivní doprovodný program plný hudby, světelných show a technologií, které nemají v Čechách obdoby. Více se dočtete na webových stránkách akce www.harrachov2014.cz.