Tisková zpráva

Od 1. května se ve východních Krkonoších znovu rozjely tři lanovky TourResortu ČERNÁ HORA – SNĚŽKA a tím odstartovaly letní turistickou sezónu. Východní Krkonoše budou letos pro turisty ještě atraktivnější než dřív. Lokalitu tří lanovek propojuje od května do října turistický autobus TourBUS. To nejlepší z regionu, až s 60% slevou, pak nabídne od 31.5. společná jízdenka TourPAS a TourPAS+.

Kabinková lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS z Janských Lázní na Černou horu a sedačkové lanovky HNĚDÝ VRCH (Pec pod Sněžkou) i PORTÁŠKY (Velká Úpa) už prošly jarní údržbou a jsou připraveny vozit návštěvníky na hřebeny Krkonoš až do konce října.

Nově je letos od května do října doplní i turistický autobus TourBUS na trase Janské Lázně – Pec pod Sněžkou a zpět. Na své trase propojuje celý region tří lanovek TourResortu ČERNÁ HORA – SNĚŽKA. Využít ho mohou i lidé mířící k nové lanovce na nejvyšší českou horu. „Autobus propojí Janské Lázně a Pec pod Sněžkou celkem 13x za den. Jezdit bude i s přívěsem, takže odveze i kola a terénní koloběžky,“ říká k provozu TourBUSu mluvčí TourResortu Zina Plchová.

V květnu, červnu, září a říjnu bude TourBUS v provozu o víkendech a svátcích, během prázdninových měsíců pak bude jezdit každý den. Jízda TourBUSem vyjde na 50 Kč na osobu, bez ohledu na věk a místo nástupu. Výhodu v tomto případě budou mít držitelé společné jízdenky TourPAS a TourPAS+, kteří mají jízdy TourBUSem zdarma.


TourPAS a TourPAS+ - poznejte to nejlepší z východních Krkonoš

Loni sloužil TourPAS jako společná jízdenka na tři lanovky, jednu jízdu na bobové dráze a turistický autobus. Letos je jeho podoba mnohem pestřejší. Lidé s ním mohou navštívit navíc koupaliště, rozhlednu a ve variantě TourPAS+ je i zpáteční jízdenka novou lanovkou na Sněžku. TourPAS navíc nově funguje jako slevová karta do ZOO, lanových parků, nebo k půjčení koloběžek. Rodina s TourPASem ušetří až tři tisíce korun. TourPAS bude v prodeji od 31.5. do 28.10.2014.

Ten, kdo přijede na víkend, nebo letní dovolenou do východních Krkonoš má s TourPASem jasno o tom, co nejlepšího tento region nabízí. Společná jízdenka TourPAS platí na 3 zpáteční jízdy, libovolně použitelné, na kabinkové lanovce ČERNOHORSKÝ EXPRESS a sedačkových lanovkách HNĚDÝ VRCH a PORTÁŠKY v Peci a Velké Úpě. Letos navíc se vstupem na nejvyšší krkonošskou rozhlednu na Hnědém vrchu v Peci pod Sněžkou. Držitelé TourPASu mohou při svých výletech využít taky turistický autobus TourBUS mezi Pecí pod Sněžkou a Janskými Lázněmi zdarma. S TourPASem mohou lidé také 3x navštívit trutnovské koupaliště a užít si 3 jízdy na bobové dráze v Peci pod Sněžkou. TourPAS pro dospělého stojí 550 Kč, pro dítě, juniora a seniora je cena 420 Kč. Sleva oproti nominální ceně služeb bez TourPASu je v tomto případě 50%. Děti do 5 let mají TourPAS zdarma.Rodinné balíčky kopírují zimní rodinné skipasy SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Malé děti do pěti let mají TourPAS zdarma v rámci PAKETU 1+1. Rodiny se staršími dětmi mají u prvního dítěte či juniora slevu 25% a druhého, či třetího dítě a juniora pak slevu 50%. Rodina se třemi dětmi staršími pěti let tak za TourPAS zaplatí 1800 Kč. Bez TourPASu by ale za všechny atrakce dala 4680 korun. Sleva u TourPASu RODINA 2+3 je tedy víc než 60%.

S TourPASem+ i na Sněžku

Letošní novinkou je TourPAS+, který je rozšířen ještě o jednu zpáteční jízdu novou lanovkou na Sněžku. TourPAS+ bude stát dospělého 850 korun. Sleva proti běžné ceně služeb je u TourPAS+ víc než 40 %.

Sleva 10 až 50 % na 20 atrakcí v regionu

TourPAS i TourPAS+ bude letos nově sloužit taky jako slevová karta na další 20 atrakcí v regionu. Se slevou 10 až 50 % tak můžou lidé navštívit lanová centra v Peci pod Sněžkou i v Janských Lázních, ZOO ve Dvoře Králové, půjčit si horskou koloběžku, či horské kolo, nebo si zahrát minigolf, squash i stolní tenis. Se slevou je možné zajít na masáž, do vířivky, nebo do termálního bazénu. S TourPASem ale ušetří turisté i při vstupu na výstavy či při jízdě na poníkovi.

Program na prodloužený víkend i týdenní dovolenou

TourPAS platí deset dní a tak ho využijí nejen ti, kteří přijedou na prodloužený víkend, či letní dovolenou, ale i ti, kteří se do východních Krkonoš vydají opakovaně.

Více informací o TourPAS a TourPAS+ najdete zde v PDF letáku.