Provoz pro veřejnost byl slavnostně zahájen ve čtvrtek 15. července 2004 za přítomnosti významných představitelů komunální a podnikatelské sféry regionu Krkonoš. V úterý 15. července 2014 uplyne přesně 10. let od tohoto okamžiku.

U příležitosti tohoto výročí proběhne na bobové dráze Harrachov v úterý 15. 07. 2014 malá oslava. Zahájení oslavy, opět za přítomnosti významných osobností regionu, je plánováno na 17. hodinu.

Provoz bobové dráhy Harrachov bude při této příležitosti v době 17 až 21 hod. zdarma. Pro příchozí bude připraveno zdarma i malé pohoštění a plzeňské pivo, vše do vyčerpání zásob.

Bobová dráha je situována pouhých 600 m od centra Harrachova z kopce „Hřebínek“ směrem na severozápadní okraj Anenského údolí. Spolu s dopravním zařízením je 1 000 metrů dlouhá. Má převýšení 38 metrů, průměrný sklon 6 %, maximálním sklon 12 %. Disponuje 17 zatáčkami, v trase jsou dvě nadzemní křížení. Poslední zatáčka vede atraktivně kolem horského jezírka. Pro možnost večerních jízd je v celé délce osvětlena.

Nerezové koryto dráhy je jako první v republice vyhříváno. Výrazně se tím zvyšuje kvalita provozu po dešti nebo v zimě při sněžení, kdy dráha velmi rychle vyschne nebo rozmrzne. Je určena dětem od dvou let po hodně seniorskou kategorii návštěvníků Krkonoš.

Dráha je certifikována v souladu s bezpečnostními předpisy nejen EU, ale i TÜV. Při dodržení provozních předpisů je absolutně bezpečná, což mimo jiné umožňuje samostatné jízdy dětí cca od školního věku.

Součástí areálu je i pohodlné parkoviště, občerstvení, oblíbený lanový MonkeyPark, bezplatný lanový park pro děti, vodní vantrok se stavidly pro děti a „První Český botovník.“
V den výročí zahájení provozu bude slavnostně představena další zbrusu nová atrakce.

V červenci a srpnu 2014 budou bobové dráhy Harrachov a Špindlerův Mlýn otevřeny denně od 10 do 20 hod. nebo podle zájmu veřejnosti až do 22 hod.

Podrobnosti a obrázky na www.bobovka.cz.