„Ještě cítím ten skluz, jsem hodně pomalá, ale zlepšuje se to,“ hodnotí čtyři dny na alpském ledovci Hintertux. Po operaci krčních mandlí odpočívala, doháněla školu a plánovala další zimu. Do té vstoupí posílena zkušeností kouče Petra Lajkeba, který skončil u Kryštofa Krýzla.

„Těším se na novou práci, je to zajímavá výzva,“ potvrzuje zkušený trenér, který ještě ladí přesnou podobu kontraktu na svazu. Na Hintertuxu a teď ve Francii se připravuje společně v rámci skupiny včetně otců, trenérů také všestranná sjezdařka Tereza Kmochová, nejlepší handicapovaná sportovkyně roku 2013.

„Bylo docela hezky, tvrdý sníh, jeden den až mínus pět a úplný beton. Jezdili jsme od sedmi do jedné, hlavně techniku. Snažili jsme se pracovat na zafixovaných chybách,“ popisuje Kateřina Pauláthová.

Co přesně to znamená? „Do oblouku doleva začínám pozdě a sedám si, dávám nohy do ikska. Doprava je to mnohem lepší. Dělali jsme také nová cvičení na lyžích, s hůlkami v pomalé rychlosti. S Petrem (Lajkebem) se známe dlouho, věříme, že to bude fungovat,“ dodává.

Teď vyrazili na dva týdny francouzského střediska Les 2 Alpes. „Jsme velká parta, budeme hodně lyžovat, ale zbyde čas i na volejbal,“ těší se lyžařka. A jen doufá, že definitivně umlčí zrádného streptokoka, který v jejím těle nadělal hodně paseky. „Rovnou z hor pak zamíříme někam k moři, do Itálie nebo do Chorvatska. To se budou lidi asi divit, až jim tam přijede auto plné lyží…,“ vzhlíží k letní perspektivě.

Zdroj: www.katerinapaulathova.cz