Zapomeňte na to, co si představujete jako tříkolku, a věřte, že křesílka se třemi kolečky se dokáží proměnit v „ďábelské stroje“. Ačkoli posez působí skoro relaxačním dojmem, jízda taková vůbec není - louka, terén, zatáčka za zatáčkou a vyklubal se z toho jeden velký adrenalin! Kdo nebude chtít používat brzdy, ať počítá s divokou rychlou jízdou. Letos budou k zapůjčení na Medvědíně a jeden sjezd vás vyjde na 200 Kč. O 50 Kč levněji pak vyjde zapůjčení koloběžek a v ceně je i přilba.


Zatímco tříkolka je spíš atrakci na rozptýlení, v místním bikeparku vydržíte klidně celý den - vybírat se dá z několika tratí různých obtížností. My jsme většinu času strávili na méně náročné trati Freeride, která naši techniku prověřovala nemalým počtem klopených zatáček a dalšími dřevěnými i přírodními překážkami. Závoďáci mohou šněrovat trať Race pod lanovkou, naopak pohodoví výletníci si dají spíš vyhlídkovou trasu Touristic, kterou zvládnou i začátečníci. Pokud sjezdové kolo nemáte, zapůjčte si stroj u dolní stanice lanovky ve Svatém Petru. Kolo si můžete zapůjčit na 1,5 hodiny, 4 hodiny nebo na celý den, a to včetně chráničů. Za čtyřhodinové řádění na freeridovém kole zaplatíte i s chrániči 550 Kč. My jsme tratě ve Špindlu projeli s našimi endurovými speciály – konkrétně šlo o dámský GIANT Intrigue a pánskou verzi GIANT Trance. Obě kola disponují rozměry 27,5´ a zdvihy 140 mm - vidlice i tlumič si lehce poradily jak s terénem v bikeparku, tak se skoky střední obtížnosti.


Pro jezdce jakékoli úrovně je pak u dojezdu černé sjezdovky připraven tzv. Pumptrack, cože je uzavřený okruh pro kola skládající se z různých vln a klopených zatáček. Pokud správně „pumpujete“, projedete celý okruh bez šlapání. Vyhrajete si tu téměř s jakýmkoli kolem a i my jsme mu na značnou chvíli podlehli.


S dětmi se můžete vydat na pěší výlet, zpestřený tak, aby se hned nenudily. Jak z Plání, tak z Medvědína se vinou nové naučné stezky jako Krakonošův příběh nebo Stezka stopaře.


Kdo rád lenoší, uvítá lehátka na terase restaurace Na Pláni. Tam se můžete uvelebit a nasávat, v první řadě inspirativní horskou atmosféru. K rozjímání vám ale jistě pomůže i třeba aperol spritz, italská lahůdka, která si už našla cestu i k nám.


Toto místo je vhodnou zastávkou i pro rodiče s dětmi, které si zase mohou vychutnávat skotačení na dětském hřišti. Hřiště s řadou prolézaček, překážek a velkou barevnou trampolínou ale potěší nejen děti - ani nám se z trampolíny nechtělo. :-)


A co dál? Třeba tenis. Ten si můžete zahrát ve Svatém Petru každý den od 8 hodin ráno do 20 hodin večer, a to i pokud s sebou vybavení nemáte.


A nakonec něco romantického... projížďka na loďkách na Labské přehradě. Loďku vám půjčí na parkovišti P1 v horní části přehradní nádrže a 45 minut projížďky na loďce vás vyjde na 250 Kč. Na loďce se můžete povozit, aniž byste hnuli prstem, stačí zaúkolovat svou drahou polovičku veslováním a užít si plavbu jako princezna – nebo naopak. :-)


Povinný „relax za odměnu“ - saunu, bazén a vířivku - jsme si užili ve wellness hotelu Harmony, který se nachází pod medvědínskými sjezdovkami.


Jsou-li ještě síly nazbyt, zajděte do vyhlášeného klubu Dolská, kde nás zaujal barmanův um při míchání drinků tak, že jsme si ho zvolili za svou nejoblíbenější celebritu, se kterou je třeba se vyfotit. :-)
Více informací o špindlerovském otevírání léta najdete na MestoSpindleruv­Mlyn.cz!


Ve Špindlerově Mlýně jsme reportovali v oblečení MALOJA s batůžky CAMELBACK. Tratě v bikeparku jsme brousili s našimi endurovými speciály – konkrétně šlo o dámský GIANT Intrigue a pánskou verzi GIANT Trance. Obě kola disponují rozměry 27,5´ a zdvihy 140 mm, takže vidlice i tlumič si lehce poradí jak s terénem v bikeparku, tak se skoky střední obtížnosti.


Partneři SNOW tour: