SKI Bižu, provozovatel ski areálu Tanvaldský Špičák, který je propojen jedním skipasem a skibusem do Skiarény Jizerky, finišuje s přípravami před nadcházející zimní sezónou 2014/15.

Největší novinkou bude nová sjezdovka. Sjezdovka se jmenuje Kostelní, a to pro výhled na dva kostely. Jedná se o přehlednou, 1 150 m dlouhou a 40 m širokou sjezdovou trať s převýšením 220 výškových metrů. Obtížnost - modrá/červená. S výstavbou sjezdovky se začalo v lednu 2014, kdy bylo vykáceno a odvezeno 1 500 vzrostlých stromů. Vlastní úprava skalnatého podloží sjezdovky byla prováděna od června do září. Aktuálně je již sjezdovka zatravněna a zelená se.

Nově tak bude na Tanvaldském Špičáku dostupných pro lyžaře a snowboardisty již 7,7 km sjezdových tratí. Nová sjezdovka navíc znamená propojení Špičáku I a Špičáku II lehčí sjezdovkou, kterou zvládnou i méně zdatní lyžaři včetně rodin s dětmi.

Byly dokončeny terénní úpravy Závodní (červené) sjezdovky u lanovky v její střední části, a to včetně rozšíření rozvodů zasněžovacího systému. Bylo instalováno 450 m nového tlakového potrubí, nové hydranty a podzemní šachty.

Díky ostatním pracím ve ski areálu a potřebě materiálu na terénní úpravy sjezdovek došlo i k rozšíření bezplatného parkoviště přímo u nástupu na lanovou dráhu – Špičák I.

Nová sjezdovka jej již hotova a čeká na první sníh. Nová sjezdovka nebude v této zimě zasněžována. Vybudování systému zasněžování je naplánováno na příští rok.