SNOW vychází 30. října 2014
148 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání.


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Celý časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 84 najdete 5 skipasů zdarma + poukaz na servis:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Pan(k)čochová!

Sehnat Šárku Pančochovou k rozhovoru bylo asi tak těžké jako pro většinu smrtelníků skočit sedmsetdvacítku na pořádném big airu. Což Šárka činí běžně, neb je to její denní chleba a živobytí. Nakonec jsme se potkali při její krátké návštěvě České republiky, v magickém Zlíně, kde čas plyne pomaleji, vzduch voní popem a fotografové ve svých zapadlých industriálních ateliérech fotí krásné dívky tajemně zahalené, aby jim ponechali ještě tu špetku soukromí, která jim při vrcholovém sportu zbyla…

Soči: Nejlepším olympionikem byl Bank!

Cože? Sice jsme v lyžařském časopisu, takže podle toho i fandíme, ale přece jenom… Kde jsou Sáblíková, Samková, biatlonisté? Bank bez jediné medaile? To snad ne!
Klid. Titulek je záměrně trochu nadsazený. Má totiž poukázat na ošidnost hodnocení, na relativitu tvrzení včetně oficiálních a na pasti sportovněpolitické korektnosti.

Look, velký byznys a geopolitika

„Lyže a jejich značky vždycky byly předmětem vášnivých diskuzí, emocí, rozumově i citově odůvodněných sympatií.
Vše okolo značek je vzrušující mozaikou pestrých osudů jednotlivců i firem, nadějí a velikášství, vzestupů a triumfů i pádů a krachů. Nápadů zásadních i zbytečných, pokusů a omylů…“

Test obřaček

Většina rekreačních, ale i lepších sportovních lyžařů si při vyslovení slova „obřačka“ významně ťuká na čelo a obrací oči v sloup. Přitom není obřačka jako obřačka a každý lyžař si pod tím termínem představuje často něco úplně jiného.


Lyžař není pasivní

V dnešní době frčí pasivní domy, jejichž kouzlo se skrývá ve výtečných izolačních vlastnostech obvodového pláště, neprůvzdušnosti schránky a řízené cirkulaci vzduchu s rekuperací tepla. Dočkáme se někdy „pasivního“ lyžařského oblečení?

Školní radosti aneb věk 6–15 let

Ve druhém díle našeho seriálu o lyžování od narození až do smrti se zaměříme na školní léta. Pokud se nám nepodařily první lyžařské krůčky již v předškolním věku, máme stále výbornou výchozí pozici pro to, aby se náš potomek naučil velmi dobře lyžovat, a to i docela rychle od prvního seznámení s lyžemi.

Pravdy a mýty - Když na obrázku z radaru nic není, určitě neprší ani nesněží…

Může to tak být, a nemusí. Znovu se potvrzuje, že tahle věta bude zřejmě pravidelně otevírat první odstavec „Pravd a mýtů“. Radarová měření jsou bezpochyby velmi užitečným pomocníkem, v mnoha ohledech jsou nenahraditelná, ale přesto skrývají jisté záludnosti – nejen tu, která je v nadpisu. Stačí jen o nich vědět A při interpretaci s nimi počítat.

Soumrak zájmu

Kdysi dávno jsme měli průpovídku: ze základní pětky našeho týmu nastoupili čtyři. Byli to tito tři: brácha a já.
Takhle podobně probíhal zájem o ZOH 2022. Ještě v půlce listopadu 2013 se MOV chlubil šesti zájemci. Necelý rok poté už má jenom dva. Navíc slabé: outsidery Almaty a Peking. Nezájem takových pojmů zimních sportů jako Švýcarsko, Německo, Švédsko a Norsko znamená pro MOV blamáž a vážný problém. Rozhodně největší od doby, kdy se na konci roku 1998 provalil památný korupční skandál.

Přínosy horských středisek

Česko je tradiční lyžařskou zemí, a tak není divu, že turistický ruch na českých horách generuje i významný ekonomický výkon. Podrobnější ukazatele tohoto odvětví pak odhalují, že podobně jako u celého cestovního ruchu lze říci, že má značný potenciál, který lze využít nejen pro rozvoj sebe sama, ale může ovlivnit i úroveň celé české ekonomiky.

Zelení a zelení

Můj děda byl myslivec, druhý truhlář. Oba milovali les. Často jsme tam chodili. Učili mě se v lese chovat. Nedupat, nelámat, neničit. Přitom pozorovat, skoro ani nedýchat. Skauting, povolený u nás kolem ´68, u mě vše dopiloval Setonovým pohledem na přírodu. Pana hajného i lesáky jsem měl jako kluk ve veliké úctě. Les milovali. A uměli ho i chránit. Ale mám tak nějak pocit, že toto vše se z naší společnosti polehoučku vytratilo.

Niseko United - Japonské orgie

15 metrů sněhu
Lyžování v Japonsku? Zasvěcení ihned začnou snít o tunách prašanu, úžasných jízdách v tamních lesích a sjezdech vulkánů. Ti ostatní vytasí otázku. – Japonsko? Tam jsou nějaké hory? Ano, přátelé, a ne ledasjaké! Právě vám hodláme představit jedno z hlavních měst freeridového a prašanového světa – Niseko. Malé varování: po prohlédnutí fotek a přečtení tohoto článku se přistihnete, jak nevědomky balíte lyže do vaku a kupujete letenku směr Tokio.

Kanadský prašanový sen

Narodíme se, za dva tři roky nazujeme své první lyžičky, nedlouho potom se poprvé postavíme před unášeč lyžařského vleku. Za další roky pak objíždíme první velká střediska doma a následně i v zahraničí. Navíjíme si, tak jak je to přirozené, další korálky na šňůru našeho lyžařského života. Může k nim patřit první závod, první pořádný sjezd v prašanu, první skialpová túra… A když si potom uděláme komplexní obrázek o tom, co vše pojem lyžování zahrnuje, zatoužíme si na svůj lyžařský růženec navléknout alespoň jeden drahokam jménem heliskiing. Pokud možno ten nejblyštivější a největší. Heliskiing v Kanadě.

Markus Eck - Steve Jobs lavinových pomůcek

Markus Eck pracuje jako ředitel rakouské značky Pieps, která vyrábí vybavení pro pohyb ve volném zasněženém, a tedy potenciálně lavinovém terénu. Markus je také horským vůdcem, učitelem a především mužem, z něhož vyzařuje nadšení, energie, optimismus… A také z něj vypadávají užitečné nápady.

Kitzbühelské Alpy - tyrolský roh hojnosti

Kitzbühelské Alpy jsou jednou z nejkoncentro­vanějších lyžařských oblastí na světě. Na území, které za hodinu projedete autem, se soustředí 1 000 km sjezdovek, a to se společným skipasem. Díky pouhé stokilometrové vzdálenosti z Mnichova je to velmi oblíbená víkendová destinace, a „po ruce“ je i pro české lyžaře.

Lanovky a vleky se zalomenou trasou I.

Je obecně známo, že lanovky a lyžařské vleky mívají s výjimkou pozemních lanovek zpravidla přímou trasu. Každý příznivec lanovek si ale jistě položil otázku, zdali je možno trasu visutých lanovek a vleků vést také do zatáčky. Odpověď není snadná – lze, ale přináší to s sebou značné technické komplikace.

Lyžování v Ázerbájdžánu

Postavit krytý areál s půlkilometrovou sjezdovkou a zasypat ji umělým sněhem zvládne kdekdo, vystavět na zelené louce resort s dvaceti vleky a kilometrovým převýšením je už úkol poněkud obtížnější. V Ázerbájdžánu je ale všechno možné. A tak se dnes pod hřebeny majestátního Kavkazského pohoří rozkládá jedna z největších lyžařských oblastí široko daleko – areál Shahdag.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 84!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.