Myšlenka na vytvoření společného celosezónního skipasu, který by nabídl lyžařům v České republice výběr z několika středisek, vznikla v létě 2014. K zakládajícím střediskům ze Špindlerova Mlýna a SkiResortu Černá hora – Pec se brzy přidávala další. Zrodil se pilotní ročník projektu Czech Skipass! A dá se předpokládat, že v příštích letech se přidají i další lyžařské areály.

Proč projekt vznikl

Prvotní cílem není byznys a maximalizace zisku, nýbrž snaha společně deklarovat to, že i v česku jsou střediska schopná komunikace a aktivit, které osloví společného klienta, dají mu nové možnosti a komfort. Že podobně jako v Alpách lze i v České republice vytvořit společnou jízdenku, která bude platit na velkém území. Konkrétně Czech Skipass lze využít v mnoha skiareálech, které jsou tvořeny různými podnikatelskými subjekty a působí v různých pohořích naší republiky. Bez otevřeného přístupu provozovatelů lyžařských středisek by to nešlo a vzkaz k veřejnosti je jasný: mohou na základě činů poznat, že v ČR máme nejen moderně vybavené skiareály, ale jsme konkurenceschopní i v marketingu a koordinaci nabídky.

Jaké výhody to bude mít pro klienta

Lyžařům nabízí možnost lyžovat na jednu permanentku bez omezení v různých místech ČR a díky komplexnosti nabídky šetřit jejich peníze a dát jim příležitost komfortně a kdykoli lyžovat na mnoha různých sjezdovkách. Držitelům bude k dispozici celkem 154 km sjezdových tratí, 26 lanovek a 118 vleků, aniž by museli do pokladen jednotlivých areálů, veškerá odbavovací technologie je kompatibilní. Jedna karta tedy funguje bez omezení všude stejně jako lokální skipas, aniž byste museli podniknout jakýkoli další krok.

Permanentka platí po celou sezónu 2014/15, je nepřenosná a až na jedno středisko funguje i na večerním lyžování.

Velmi dobrá je i dosažitelnost středisek, leží ve všech hlavních pohořích ČR, průměrná vzdálenost do jednotlivých středisek například z Prahy je 160 km.

Projekt podporuje AHS ČR

Po dohodě se zakládající skupinou skiareálů byla v polovině října 2014 nabídnuta účast v tomto projektu všem členským organizacím Asociace horských středisek ČR (AHS ČR). K původním lyžařským střediskům tak přibyla další, takže Czech Skipass je nyní možno využívat v 19 skiareálech po celé ČR. AHS ČR podporuje myšlenku spojení nabídky několika lyžařských středisek a i do budoucna chce přispět k dalšímu rozšíření a rozvoji celého projektu.

Kde si lze skipas koupit

Prodej Czech Skipassu bude zahájen 1. Iistopadu 2014 a zájemci si jej budou moci koupit u každého ze zúčastněných lyžařských středisek. Ceny celosezónního skipasu jsou od 8 do 11 tis. Kč.

Více informací na www.czechskipass.cz


Lyžařská střediska, ve kterých lze využít Czech Skipass:

 1. Skiareál Špindlerův Mlýn 
 2. SkiResort Černá hora – Janské Lázně                  
 3. SkiResort Pec pod Sněžkou                               
 4. SkiResort Velká Úpa                                           
 5. SkiResort Svoboda nad Úpou                             
 6. SkiResort Černý Důl                                           
 7. Skiareál Klínovec                                
 8. Skiaréna JIZERKY - Tanvaldský Špičák                 
 9. Skiaréna JIZERKY - Bedřichov                              
 10. Skiaréna JIZERKY - Severák                                 
 11. Dolní Morava relax & sport resort         
 12. Skiareál Lipno                                     
 13. Ski & Bike Špičák na Šumavě              
 14. Ski Areál Malá Úpa           
 15. Ski Family Dolní Dvůr
 16. Ski areál Kouty
 17. Skicentrum Deštné
 18. Skicentrum Kohútka
 19. Skiareál Monínec

Soutěžte a vyhrajte 2 tyto superskipasy!