Desetinásobný držitel ceny Big Mountain Rider of the Year Jeremy Jones je pravděpodobně vůbec největším průkopníkem snowboardingu v těch nejvyšších horách a nejextrémnějších podmínkách, jaké naše planeta může nabídnout. Revolu ním projektem “Deeper” v roce 2010 napsal ódu na splitboarding a nastartoval svou veleúspěšnou filmovou trilogii. Druhým dílem byl v roce 2012 “Further”, se kterým se Jeremy Jones dostal do nejvzdálenějších pohoří světa a kromě velkého obdivu a respektu sahajícího daleko za hranice snowboardingu si vysloužil i trofej National Geographic Adventurer of the Year 2013. Jeho práce na ekologickém projektu Protect Our Winters navíc Jonesovi přinesla další uznání a mimo jiné byl jmenován americkým prezidentem Barackem Obamou jako jeden z “Champions of Change” pro rok 2013.

Nyní Jeremy Jones a známá filmová produkce Teton Gravity Research (TGR) završují celou trilogii poslední její částí, nesoucí název “Higher”. Hodinu a čtyřicet minut dlouhý film sleduje cestu Jeremyho Jonese od prvních dobrodružství při lezení na Jailhouse Hill v jeho domovském městečku Cape Cod a zachycuje postupně sbírání moudrostí a znalostí o přežití a fungování v zimní divočině hodných několika generací.

Trailer 1Jeremy Jones dal pro tento film dohromady partu svých starých i nových přátel, aby předal štafetu big mountain snowboardingu nové generaci riderů. Členy “Higher” crew jsou například Bryan Iguchi, Luca Pandolfi, Ryland Bell a další. S těmito kamarády Jeremy zanechává stopy na svazích v okolí svého aktuálního domova kolem Jackson Hole ve státě Wyoming, zároveň ale pokořuje vzdálené prvosjezdy ve východní části pohoří Alaska Range a v nepálských Himalájích.

Film “Higher” se momentálně nachází v polovině premiérové tour po celém světě s více než 200 zastávkami. Zatím se dostal do finále 62. San Sebastian Film Festivalu v kategorii nejlepší film a je také aktuálně jedním z finalistů stejné kategorie v rámci letošního Banff International Mountain Film Festivalu.

Trailer 2Režie: Todd Jones, Steve Jones

Hrají: Jeremy Jones, Bryan Iguchi, Luca Pandolfi, Lucas Merli, Ryland Bell, Bill Briggs

Premiéra: 14. listopadu 2014

Start: 20.45

Délka: 100 minut

Žánr: dokumentární, cestovatelský, adrenalinový, sportovní

Cena lístku: 150 Kč*

* V ceně je volný vstup na Gambrinus Excelent Afterparty v klubu Zephyr (Michalská 13, Praha 1), která začne hned po skončení promítání v Lucerně.

Odkazy:

www.tetongravity.com
www.jonessnowboards.com
www.snowbitch.cz
www.freeride.cz
www.gambrinusexcelent.cz