Boj to byl především v prvním kole, se startovním číslem 59 bylo velice náročné probojovat se mezi postupovou třicítku. Kryštof v něm po dojezdu byl dvacátý devátý, nakonec skončil na posledním postupovém místě: "První kolo jel Kitan dobře, s tímhle vysokým číslem jsem s postupem po pravdě řečeno ani nepočítal," řekl nám chvíli po skončení prvního kola jeho táta a manažer Aleš Krýzl. "Pak to byly obrovské nervy při sledování výkonů ostatních, ale dobře to dopadlo."

"Na startu jsem byl méně nervózní než při obřáku v rakouském Söldenu, to tedy rozhodně. A jízda se mi celkově povedla. Nicméně když jsem sledoval dojezd těch dalších závodníků, ani jsem moc nevěřil, že to vydrží, ale podařilo se," měl radost Kryštof.

Do druhého dějství tak Krýzl odstartoval jako první závodník, dle známého pravidla, že první třicítka startuje v obráceném pořadí: "Ve druhém kole jsem to chtěl napálit, ale asi mi v hlavě trochu zůstalo, že je především potřeba dojet, nechtěl jsem si to pokazit, dlouho jsme ve Svěťáku nebodoval. Na té hraně přišla jedna krizovka, byla tam taková zvláštní kombinace bran, ale zvládl jsem ji, třeba Adam Žampa ve stejném místě vypadl. Možná jsem mohl jet rychleji tu prudkou pasáž, alespoň takové byly postřehy lidí po dojezdu. Možná jsme to mohl víc pouštět, příště budu statečnější," slíbil sobě i nám fanouškům.

"Panovala tu poměrně velká mlha, ale jinak byly podmínky ideální," pokračoval Krýzl. Letos začal jezdit závody s kontaktními čočkami: "Jednou jsem si musel extra mrknout, protože se mi to zamlžilo, ale jinak to bylo v pořádku, mlha vadila viditelnosti mnohem víc," popisuje.

Trénování Kryštofa převzal v létě Ital Daniel Fahrner, kouč uznávaný napříč celým světem alpského lyžování. Byl to právě on, kdo vrátil mezi elitu například Itala Patricka Thalera, nyní čtvrtého slalomáře Světového poháru. Nový je v týmu Kryštofa Krýzla také servisman Matyáš Mleziva. "Přes léto jsme změnili spoustu věcí, mám nový tým, a tak nás všechny potěšilo, že jsem se prosadil hned v prvním slalomu sezóny. Za body jsem moc rád," shrnul svoje pocity po závodě. A jak se odmění za bojovný výkon? "Pořádně se vyspím, je teď trochu času," popisuje s radostí v hlase. "A dáme si asi pivko s celým týmem."

Jaký bude jeho další program? "Zůstáváme v Levi, je tu série závodů Evropského poháru. Moje startovní číslo ve slalomu ve Svěťáku je pořád vysoké, tak si zkusím vylepšit svoji pozici dobrými výsledky v EP, vyjet nějaké body a proniknout výš. A budou tu i obří slalomy, tak se nemusíme nikam přesouvat a zůstaneme tu závodit ještě jeden týden," naznačil své další závodní plány. Poté se přesune do zámoří a připojí se v přípravě k bratrům Bankům, kteří již v zámoří několik dní jsou.

Přidejme něco statistiky: ve druhém kole zajel Kryštof 22. čas, dole byl mírně rychlejší, stejně jako v kole prvním. V oficiální slalomové FIS World Cup Start List je aktuálně 48. za 11 bodů WCSL - to je zjednodušeně řečeno dlouhodobá startovní listina, ve které se počítají výsledky průběžně za posledních dvanáct měsíců. V pořadí Světového poháru ve slalomu je tak pochopitelně 25., a 43. celkově.

Připomeňme pro pořádek, že další český reprezentant Filip Trejbal dojel na 47. místě.

Zdroj: www.czech-ski.com

Diskuzní vlákno pod článkem zahrnuje všechny příspěvky a komentáře ke Světovému poháru v alpském lyžování 2014/15.