Z programu je patrné, že nás čeká první noční závod sezony a bude jím obří slalom mužů. Když se ptali novináři posledního vítěze z Beaver Creeku Ligetyho, co na to říká, jeho reakce nepřekvapila. „Každé zpestření je zábava pro nás i pro diváky“. Z toho se dá soudit, že většina lyžařů se na noční závod v Åre těší.

Právě Beaver Creek všechny přesvědčil, že fantom „obřáků“ Ted Ligety je zpět. Jeho jízda ve druhém kole zvedala ze sedadel nejen domácí příznivce olympijského šampiona, ale nejednoho diváka u televize. Znovu to byl ten starý Ted. Nezklamal ani Hirscher, ale nenadchl. Jízda zraněného Francouze Pinturaulta, jenž skončil druhý, byla předzvěstí dramatu ve Švédsku. Otázkou zůstává, jak na tom mladík z Moutiers je. Poraněné rameno nemusí, ale může jeho jízdu limitovat. I mužský slalom slibuje velkou bitvu. Felix Neureuther už hlásí 100% připravenost a chuť vítězit. Hirscher zase prahne po skalpu Kristoffersena, který vyhrál dosud jediný slalom sezóny v Levi. Právě mladý Nor je podle mnohých expertů i fanoušků favoritem číslo jedna. Téměř domácí prostředí a skvělá aktuální forma jsou podstatnými faktory, které předpovídají jeho úspěch.

Ženám v úvodu sezóny vládne Tina Mazeová. Potvrdí svou dominanci i o nadcházejícím víkendu? Formu má zkušená Slovinka výbornou, slalom na začátku sezóny už vyhrála a obřák v Aspenu zajela jako čtvrtá. Jak na tom bude Shiffrinová? Pro mnohé byl vstup Američanky do sezóny mírným zklamáním. Jen jedno vítězství je pro ambiciózní slečnu z Vailu málo. Je to znát i v reakcích v cíli, po projetí buď schová hlavu v dlaních, nebo mlátí hůlkou. Pravdou je, že ani její slalomový projev neodpovídá tomu loňskému. Času má ještě Shiffrinová dost, není třeba panikařit. Ve Švédsku bychom měli vidět řadu českých reprezentantů. Kdo z nich má šanci bodovat? Ambicemi na body ve slalomu se netají Kryštof Krýzl. A Ondřej Bank touží prolomit mírnou smůlu posledního obřáku a potvrdit – přes letní trénink zaměřený na rychlostní disciplíny – příslušnost k širší světové špičce. Mezi ženami vkládáme naděje do Šárky Strachové, která ve svém oblíbeném Åre už bednu zajela na mistrovství světa.

Program v Åre v přímých přenosech na Eurosportu International:

Pátek 12. 12.

  • ženy GS 1. kolo 9:45, 2. kolo 13:00
  • muži GS 1. kolo 18:15 (záznam), 2. kolo 18:45Sobota 13. 12.

  • ženy SL 1. kolo 9:15, 2. kolo 12:30


Neděle 14. 12.

  • muži SL 1. kolo 10:15, 2. kolo 13:15