Termín: 24. 1.-31. 1. 2015

Lokalita: Puy St. Vincent ( Francie)

Cena: od 11 199 Kč

Proč právě Puy? Je to jednoduchý, slyšeli jste někdy o tomto středisku? Ne? A to je oč tu kráčí. Puy je prozatím neobjevený ráj všech freeriderů. Malé středisko s obrovským potenciálem. Spousty snadno dostupných sjezdů, jak po pláních, tak v pásu lesa - a všech obtížností.
Pod pojmem freeridové lyžování se dá představit ledacos - od extrémních sjezdů, přes objevování nedostupných, ale o to krásnějších sjezdů, po pohodové sjezdy s notnou dávkou odpočinku u kafíčka.
Stejně tak k freeridu přistupují i naši guidi, kteří vás povedou. Camp bude rozdělený do tří skupin s příznačnými názvy: Lážo-Plážo camp, Fifty-Fifty camp a Hike to Ride camp.

Puy St. Vincent camp upoutavka from freerideguides.cz on Vimeo.


Lážo-Plážo camp

Tento camp je hlavně pro pohodáře, kteří mají rádi klídek a nechtějí se ve volném terénu bát. Nenáročné sjezdy v areálu střediska vystřídá občasný krátký výšlap po hřebeni za prašanem. Hodně času se bude věnovat lavinové problematice, hlavně učení vyhledávání s pípákem. Celý camp bude koncipován tak, aby se člověk naučil základy pohybu ve volném terénu a přitom si užil nenáročné sjezdy. Hlavní guide bude Káča Barešová, takže je mířeno hlavně na holčičky. Káča vám dodá odvahu to zkusit, protože jen holčička ví, jak to holčičky maj.

Fifty-Fifty camp

V tomto campu už maličko přidáme na otáčkách. Podle podmínek budeme hledat top sjezdy v areálu, nebo krátké výlety mimo areál. Hike nikdy nebude delší než 30 minut. Naučíme se základy bezpečného pohybu ve skupině ve volném terénu. Ukážeme si místa, kterým je dobré se vyhnout a proč, ale hlavně si dobře a bezpečně zajezdíme.

Hike to Ride camp

Tento camp je určen pro ty, kteří už mají ve freeridu něco málo naježděno a chtěli by se posunout o trochu dál. Jak už název napovídá, v tomto campu se bude hodně chodit a hledat ty top sjezdy. Středisko Puy je pro tento typ freeridu jak dělané. Z nejvyššího bodu střediska se dá dojít po hřebeni až do 3 200 m n. m. a sjíždět bezpočet lajn do obrovského kotle, ze kterého se pak po cestě budeme opět vracet do střediska. Ukážeme si, jak se orientovat v terénu, jak hledat ty nejlepší sjezdy podle orientace svahů, teploty vzduchu a období v sezóně. Naučíme se, jak by měl člověk bezpečně přistupovat k dlouhým a orientačně náročným sjezdům, aby tento nádherný sport mohl dělat co nejdéle.

Všechny tři campy povedou zkušení freerideři, kteří spolu jezdí již sedm sezón a dokonale se znají. Víme co od sebe vzájemně očekávat a shodujeme se na tom, že hlavní je si to užít! Každý po svém, ale hlavně co nejlíp.

Jo a jen připomínám, že budete mít možnost testnout lyže Armada skis, G3, Faction a Forest skis. A dále lavinovou výbavu od Piepsu.

Užívejte zimu jak se dá a třeba se potkáme v Puy!
Head coach Ondřej Pekárek. Informace a přihlášky na mailu milis@freeride.cz!