Perfektně upravené sjezdovky a rozmanitost lyžařských tratí, kde je i v jarních měsících dostatek sněhu, dělá z Harrachova ideální horské středisko pro všechny milovníky zimních sportů. Čertova hora (1 020 m n. m.) nabízí hned dvě čtyřsedačkové lanovky a čtyři různě dlouhé a náročné sjezdovky, které jsou na jejím vrcholku navzájem propojeny.


Černá, Modrá a Červená I končí u lanové dráhy na Rýžovišti, do centra pak můžete sjet po Červené II. Ta patří k těm nejoblíbenějším. V její spodní části se na mírnějším svahu vyřádí i děti a začínající lyžaři, a díky osvětlenému vleku Doplík se tam lyžuje také večer (www.skiareal.com).


Všichni odvážní snowboarďáci a freestyle lyžaři, kteří milují adrenalin, můžou vedle areálu velkých skokanských můstků pro změnu vyzkoušet novou skicrossovou trať, vybudovanou ve spolupráci s týmem známé olympijské vítězky Evy Samkové, na níž navazuje i snowpark s několika raily.


Pobyt na sjezdovce si můžete zpříjemnit, i když odložíte prkna a lyže, a to v samoobslužné restauraci Stone u spodní stanice lanovky, kde si budete moct dát něco dobrého na zub, zahřát se u čaje a v klidu posedět u krbových kamen.


Harrachovský lyžařský areál je součástí rozlehlého skiregionu, v němž platí společné skipasy (www.skiregion.cz). Skiareál Harrachov na rozdíl od jiných lyžařských středisek ale nezvyšuje cenu jízdného a snaží se lyžařům vyjít všemožně vstříc. Nově jsou rozšířeny rodinné balíčky již od jednoho dospělého a jednoho dítěte. Balíčky se prodávají v podobě 1+1, 1+2, 2+1, 2+2, dospělé jízdenky vždy za plnou cenu a dětské s výraznou slevou. Děti do 5 let oproti loňsku jezdí zdarma.

Výhodněji můžete lyžovat také s kartou Harrachov Card, se kterou můžete čerpat 10–30% slevy na skipas a spoustu dalších výhod v oblasti sportu, kultury, gastronomie nebo wellness v Harrachově i okolí. Kartu získáte zdarma při ubytování u vybraných ubytovatelů nebo si ji můžete zakoupit za 100 Kč dospělý a 20 Kč dítě. Přehled ubytovatelů, všech slev a on-line prodej najdete na www.harrachovcard.cz.


Pokud vás zrovna nelákají sjezdovky a chcete se při pohybu kochat pohledem do zasněžené krajiny, je pro vás v Harrachově a jeho okolí připraveno přes 104 km upravovaných běžeckých tras. Na vrcholu Čertovy hory se pohodlně napojíte na krkonošskou magistrálu a můžete se vydat vysokohorskou túru. Naše běžecké stopy vás dovedou až na nejvyšší hřebeny Krkonoš!

Harrachov je městem příjemných zážitků, kde strávíte nádhernou zimní dovolenou, odpočinete si a načerpáte novou energii. Doufáme, že se k nám budete rádi vracet, a těšíme se na vás!


Sportovní areál Harrachov, a.s.

www.skiareal.com