Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 6. března 2015.

Vstup do areálu se nachází kousek nad městem v části Hrabovo - kromě nástupiště osmimístné kabinkové lanovky tu jsou pokladny i originálně zařízená půjčovna lyží a snowboardů. Na den si lyže „Standard“ půjčíte už za 10 eur, za lyže VIP si pak připlatíte 4 eura navíc.


Jakmile jsme vyjeli kabinkovou lanovkou do hlavního lyžařského patra, polapily nás scenérie - je to opravdu vyhlídkový balkón Velké Fatry. Malé údolíčko pod horou Malinô Brdo je protkané cvičnými sjezdovkami a pomami, přičemž na hlavní protilehlý vrchol vás vyveze čtyřsedačková lanovka nebo vlek končící jen kousek pod výstupem z lanovky. Sjezdovkám dominuje sjezdovka Hlavná, která vyniká zejména svou šířkou, jež činí okolo 90 metrů. Sjezdovka se dá tedy prohlásit za dálnici, náměstí nebo prostě rozlehlé lyžařské prostranství, kde si carving může dopřát snad každý.


Když jsme dokrájeli oblouky na sjezdovce, obdivovali jsme umění místních riderů ve snowparku. Ti využívají ke svým „tríčkům“ překážky všeho druhu – tříplošnou bednu, lomenou bedničku, bedničku s profilem T nebo i malý Big air na konci snowparku. Výhodou je i vlastní poma, určená přímo pro snowpark.


Veselým zpestřením slunného dne ve středisku se ukázala jízda ve snowtubingu. Trať je sice více méně rovná, ale na jejím konci už získáváte poměrně dobrou rychlost, takže stačí jet nechtěně pozadu a o adrenalin je postaráno. :-)

K příjemně strávenému dni na horách se víc než hodí dobré jídlo. Samoobslužná restaurace Dária disponuje velkou terasou s výhledem na sjezdovku a hlavně servíruje výbornou hříbkovou polévku, kterou jsme si oblíbili už v Donovalech! Chcete-li se během lyžování jen rychle občerstvit, zkuste moderní aprés-ski bar přímo u sjezdovky. My si tu za 2,5 euro dali bombardino, které v sedacím pytli pěkně na sluníčku u sjezdovky opravdu chutnalo...

Proč na Malinô Brdo?

Středisko se nachází přímo nad městem Ružomberok - celkem 12 km sjezdovek, z toho jednu téměř čtyřkilometrovou, máte „co by kamenem dohodil“. Svah je široký a slunečně orientovaný, takže láká i k pohodové lyžařské opalovačce. Celodenní skipas tu dospělého vyjde na 25 eur, dítě na 19 eur.Ružomberok alias Malinô Brdo je díky projektu ČD Ski dobře dostupným a zároveň cenově lákavým slovenským areálem i pro české, či lépe řečeno moravské lyžaře - po předložení jízdenky z vlaku se dočkáte slevy 20 % na dvoudenní i třídenní skipas. Pohodlně sem dojedete vlakem i z Prahy - jak přes noc (příjezd do Ružomberka před šestou ráno může zkrátit ranní káva na pumpě naproti nádraží) nebo novým spojem SuperCity Pendolino SC241 v 6.35 z Prahy, z Olomouce 8.51 nebo Ostravy 9.47 - a v Ružomberku jste ve 12.00 h. Ke sjezdovkám cestující přepraví skibus na SMS objednávku (více na www.cd.cz/cdski). A zpět můžete cestovat Pendolinem v 16.58 h, ke kterému jede skibus z Hrabova.
V Hrabovu se lze ubytovat již od 10 EUR za osobu a noc. Při cestě Pendolinem si můžete dopřát i typické speciality jako svíčkovou, kuřecí řízek či loupanou plec za 129 Kč nebo točenou malou Plzeň za 29 Kč. Cesta zpět do Ostravy nebo do Olomouce (něco málo přes dvě hodiny, resp. tři hodiny) uteče opravdu rychle...Ve čtvrtek jste s námi v Ružomberku mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. Zatímco jste si pochutnávali na kukuřičce Bonduelle, mohli jste se bavit fotkami pořízené technikou SAMSUNG nebo GOPRO. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO, s hodinkami GARMIN. V lyžákách je hřály ponožky LENZ a na sjezdovkách je zdobily hůlky KOMPERDELL.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!

Chceš se stát reportérem / moderátorem SNOW tour? Více informací na:

Hledáme reportér(k)y a moderátor(k)y!


Partneři SNOW tour: