Jedním z areálů, který se jaru brání všemi možnými způsoby a snaží se udržet co nejdéle slušné lyžařské podmínky, je Dolní Morava. Jejich bílá snaha v již zelených Jeseníkách doslova bije do očí. A proč jsem byl více než spokojen?


Samozřejmě za to vděčím nádhernému slunečnému počasí, cvrkotu ptáků a zvukům probouzející se přírody v kombinaci s pořádně utaženým manšestrem - no prostě jarní lyžařské ráno, jak má být! Nejenže na první lyžaře čekaly dobře upravené pisty, ale hlavně se takových našla jen hrstka. Tudíž na lanovkách se netvořily žádné fronty a sjezdovky byly jen pro každého z nás – jak v plné šíři, tak délce svahu a samozřejmě v manšestru – je zkrátka znát, když na první lano čeká jen 10 nadšenců...


Ano, i jarní počasí má svoji odvrácenou stránku – teplé počasí během dne zahřívá nejen tváře, ale i sjezdovky... V týdnu se na Dolní Moravě lyžuje pouze v horní části areálu, a to s 30% slevou, spodní část U slona je v provozu pouze o víkendu.


I v komorním jarním provozu jsou otevřeny všechny restaurace – U slona, Marcelka, Slaměnka a i aprés ski Hříbek na dojezdu sjezdovky Sněžník B. Hned zrána jsem si zahrával s myšlenkou zkusit spočítat personál těchto zařízení – zda jich není více než samotných lyžařů?Místo toho jsem si raději v Marcelce pochutnal na svačince - dukátových buchtičkách s vanilkovým krémem s nádherným výhledem na sjezdovku.


A jak jinak zakončit jarní den než parádním lehárem na sluníčku? Jen najít to správné místo… To nejzajímavější je asi na úpatí černé sjezdovky Slamník A – malá dřevěná teráska s lehátky. Bohužel na můj vkus až příliš na samotě a tak trochu z ruky. Druhé místo si u mě získala rozkládací lehátka u chaty Slaměnky, kterých tam je opravdu dost, ale k dokonalosti jim chybí ještě více pohodlí. Vítězem mého poležení se tak stal dětský kolotoč v Kid parku I, který mě dostal nejen svým pohodlím, ale i pohybem - inu, kolotoč se odjakživa točí a tento krouživý pohyb mi zajistil rovnoměrné rozložení slunečního svitu. Škoda jen, že jsem kolotoč musel opustit kvůli příchozí skupině dětí. Tak snad zase příště…
Ani do Dolní Moravy jsme s sebou nezapomněli stanové městečko SNOW tour - mohli jste zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. Po tastovačce jste mohli zdarma ochutnat kukuřičku a cizrnu BONDUELLE nebo si okouknout čtyřkolky SUZUKI přímo na sjezdovce. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO. V lyžákách je hřály ponožky LENZ, na rukou hodinky GARMIN a na sjezdovkách je zdobily hůlky KOMPERDELL. Obrazový materiál pro vás pořídily pomocí techniky SAMSUNG a GOPRO.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: