Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 26. března 2015.

Na Klínovci jsme pobyli v úterý a ve středu. Zatímco v úterý ráno se na první lano vytvořila malá fronta, ve středu se už šlo od turniketů rovnou na lanovku. Na 14 km upravených sjezdovek se i ta troška lyžařů rozptýlila natolik, že jsme si připadali jako v soukromém areálu. První sjezdovka, která podlehla našim lyžím a my jí, byla letos nově otevřená sjezdovka Jáchymovská s délkou 2 950 m. Na jaře není výjimkou setkat se s horší úpravou sjezdovek, to ovšem tentokrát neplatilo o sjezdovkách klínoveckých. Jáchymovská byla po ránu pěkně utažená, do desáté ještě umrzlá a hlavně celá naše! Nejdelší sjezdovka díky dostatečné šířce sjezdovky, která činí 50 až 100 metrů, přeje i sportovní jízdě. Dvakrát se během jízdy můžete dokonce i lehce proletět na hrance!


Následovaly Pařezovka, U Zabitýho a Přemostěná. Všechny sjezdovky byly po ránu pěkně upravené a hlavně umrzlé. V průběhu dopoledne, jak podléhaly paprskům sluníčka, sníh měknul, což však kompenzovaly prázdné svahy a příjemné počasí.


Ve většině českých středisek už touto dobou není po snowparku ani památky. V tom klínoveckém jsme přitom ještě mohli strávit pěkné chvíle! I když U-rampa už na horních hranách tála, skoky nedostatkem sněhu netrpěly a navíc byly pořád dobře upravené. Na naše začátečnické pokusy o skákání jsme si vybrali skok pod U-rampou – samozřejmě ten menší levý. ;-) Ten byl velmi dobře postavený – především díky dopadu, který odpouštěl i chyby v podobě nedoletěného skoku. Již lehce pokročilý Kuba dává 7 banánů z 8!


V pokročilou jarní dobu už jsou ve všední dny některé půjčovny zavřené, jednou z otevřených zůstává Sport Centrum Klínovec na parkovišti před restaurantem Aprés. Sport centrum nabízí i testování lyží, a to konkrétně modelů značky Elan, které po sezoně za lidové ceny vyprodává. I výběr dětských lyží se zdá nepřeberný – posuďte sami. :-) Lyžařský komplet včetně bot a hůlek tu na den pořídíte za 350 Kč.


Milovníci pizzy nejspíš zamíří do pizzerie Sulla Neve, kterou najdete kousek od oranžové čtyřsedačky CineStar Expres. Peče 21 druhů pizzy v cenách od 109 do 209 Kč. Zapíjet můžete horkým mandarinkovým punčem (50 Kč), nechybí ani oblíbený aperol spritz (45 Kč).

Na večeři se nám osvědčil restaurant Aprés, který se nachází kousek pod nástupem lanovky Dámská a kde uvaří i okolo osmé (v jiných restauracích nás v tyto „mrtvé“ dny už „vyhazovali“ :-) ). Z jídelníčku nás zaujala slaná palačinka se špenátem a kozím sýrem (77 Kč) a double burger (240 g, 198 Kč) – ten byl opravdu tak velký, že jsme se bez příboru neobešli!

Proč na Klínovec?

Klínovec je největším krušnohorským areálem a zároveň má nejdelší, tříkilometrovou sjezdovku. Středisko nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti, snowpark s U-rampou a dobře vybavené zázemí. Restaurace a bufety fungují i v jarní dny. Za celodenní skipas zaplatí dospělý 650 Kč, dítě 520 Kč.I na Klínovci jsme rozbalili stanové městečko SNOW tour – opět jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO. V lyžákách je hřály ponožky LENZ, na rukou hodinky GARMIN a na sjezdovkách je zdobily hůlky KOMPERDELL. Na Klínovci jste dále mohli obdivovat auta SUZUKI a vyzkoušet i jak se sedí za volantem. Obrazový materiál je pořízený technikou SAMSUNG a GOPRO.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: