Vše se odehrává na ledovci Rettenbachgletscher ve výšce 3 000 m. V roce 213 před Kristem přešel jeden z nejúspěšnějších vojevůdců světových dějin Hannibal Alpy i s 60 000 africkými, keltskými a španělskými žoldnéři, s tisíci koňmi a 37 slony. V Söldenu můžete tuto jedinečnou historickou událost vidět na vlastní oči, samozřejmě za použití prostředků přítomnosti. Představení začíná zhruba v 19:30 a trvá přesně 67 minut. Na ledovec vás ale začnou pouštět už od 17:00, takže není od věci se na akci dostavit dřív, nasát atmosféru a zabrat si místo.


Na show je možné si zakoupit tři druhy vstupenek. Nejlevnější na stání vyšla na 40 eur, na tribunu 53 eur a do VIP zóny (VIP tribuna a bufet) 119 eur. Protože jevištěm pro toto představení je v podstatě celý ledovec, to znamená jak okolní štíty, tak prostor ve vzduchu (celkem se uvádí 6 km krychlových), vyplatí se na celou akci dívat z tribun. Místo na tribuně si obsaďte klidně hodinu předem, abyste si zabrali i podušku na sezení. :-)


Krátká část představení proběhne ještě za světla, nicméně většina až za tmy, což dá vyniknout veškerým světelným efektům včetně ohňostrojů. Hned po začátku show došlo na extrémní výkony, když parašutisti vyskákali z helikoptéry, a to za hustého sněžení a větru (to byl jev přírodní :-) ). V těchto podmínkách se zdálo až neuvěřitelné, co všechno dokázali piloti s helikoptérou – ve vichru a chumelenici kroužila téměř před tribunou a dole stojícím divákům tak dala ochutnat sníh z „podia“. Výkony helikoptéry jsou určitě jedny z nejpovedenějších z celého spektáklu.


Pyramida ze sněhu představovala po většinu času taneční parket pro celkem 15 tanečníků z univerzity v Novém Mexiku. Jedná se vždy o nejlepší studenty ročníku, kteří na konci roku dostanou šanci působit v představení o Hannibalovi.


Přímo před pyramidou se pak několikrát odehrál tanec roleb. A jak takové rolby tančí? Třeba se zvednutou radlicí, bleskurychlou otáčkou na místě o 360 stupňů, přičemž sníh víří všude kolem.


Akčnost představení ještě podtrhovala souhra efektů na několika místech najednou – zatímco dole tančili tanečníci na sněžné pyramidě a rolby za sebou jedoucí tvořili jeden dlouhý světelný řetěz, za štítem se odehrával ohňostroj doprovázený uměle utrženou lavinou.


Rolby průběžně doplňovaly i další stroje – nejprve skútry, které zároveň předváděly exhibici na velkém skoku a chvíli na to se přidaly i motorky spouštějící se plnou rychlostí ze svěťákové sjezdovky. Motorkám ještě předcházel synchronizovaný sjezd 150 instruktorů lyžování.


Veškeré exhibice samozřejmě představují přímo děj Hannibalova přechodu a jsou průběžně doplňované jak živým vyprávěním, tam přímými vstupy fiktivní televize Karthago.


I když jsme před akcí zhlédli několik videí moderní verze Hannibala z předchozích let, nedalo se to srovnat se zážitkem naživo. Kolega to vystihl takto: „Čekal jsem, že to bude dobrý. Ale že to bude tááákhle dobrý?!“


Pár praktických rad na show Hannibal: Určitě se velmi teple oblečte, klidně si vezměte lyžařské oblečení, velmi teplé boty a neztratí se ani lyžařské brýle (když vám vhání sníh do obličeje helikoptéra, budete za ně vděční). Jídlo řešit nemusíte, toho je tu dost na stáncích s klasickými curry buřty nebo hamburgery. Lístek na show si můžete koupit i v předprodeji on-line na stránkách www.soelden.com nebo na pokladnách Giggijochbahn či Gaislachkogelbahn. Na místě lze pak lístek zakoupit u mýtné brány na ledovec Rettenbach. Na ledovec můžete jet buď vlastním autem, nebo využít pendlbus zdarma z několika zastávek v Söldenu – jedná se o Giggijochbahn, Hotel Stefan, Postplatz, Sparkasse, Gaislachkoglbahn, Pitze a Innerwald.Na akci Hannibal nás hřálo lyžařské oblečení HALTI a rukavice LEVEL, a na ochranu očí před sněhem nám složily brýle SMITH. Fotky jsou pořízené technikou SAMSUNG a do střediska nás bezpečně dovezla čtyřkolka SUZUKI S-Cross.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!