Projekt na vybudování sjezdové tratě a lyžařského vleku vzniká od r. 2006 díky místnímu podnikateli. Prvotní plány otevřít vlek a s ním celý areál začala hned v počátcích komplikovat německá strana z důvodu oddalujícího se otevření místního hraničního přechodu pro automobily. Otevření hranic pro automobilovou dopravu v těsné blízkosti lyžařského areálu bylo velice důležité z důvodu snažší dostupnosti pro německé klienty, kteří – jak se předpokládalo – budou tvořit značný podíl celkové návštěvnosti.

Lyžařský areál na původně zalesněném svahu byl na sklonku roku slavnostně otevřen. Aby mohl konkurovat již zaběhnutým místům, musela vyrůst i potřebná infrastruktura – parkování hned u nástupu na vlek, zasněžovací systém, stylová restaurace s dětským koutkem, půjčovna lyží a osvětlení pro večerní lyžování. Další rozšíření a možnost zábavy se plánuje do budoucna. 

Přestože areál leží spíše ve střední nadmořské výšce, v době návštěvy tento hendikep nebyl nijak patrný, sjezdovka byla perfektně zasněžená, upravená a jako bonus i bez lidí. Chvílemi docházelo sice ke kratšímu postávání u nástupu na vlek, ale nanejvýš za dvě tři minuty jste jeli zase nahoru. Do areálu jsem zavítal na večerní lyžování, které se koná vždy v úterý, ve středu, v pátek a v sobotu od 18 do 21 hodin. První překvapení na mne čekalo hned u kasy – ač jde jen o jednu sjezdovku, málokdo by čekal v oblasti Krušných Hor cenu 90 Kč za tři hodiny. Ani ostatní ceny nejsou enormně vysoké. Instalovaný vlek je typu kotva a stále z něj čiší novota. Sjezdová trať je velice členitá, a tak nejedete jen přímo dolů, ale k obloučkům vás trať nenásilně donutí. Délka sjezdovky není nijak ohromující, přibližně 550 m, ale pro střední či začínající lyžaře je dostačující. Při večerním lyžování byla sjezdovka ukázkově osvícena z obou stran a nedocházelo k žádným přejezdům ve tmě (které nemám moc rád).

Potůčky
Pokud vyhledáváte menší lyžařský areál s dobrým zázemím, přátelskou atmosférou, velice ochotnou obsluhou a hlavně nechcete vystávat ve frontách místo sjíždění kopce, je areál v Potůčkách spolehlivým krušnohorským tipem.

Ceny skipasů:
Celodenní skipas vyjde na 290 Kč, půldenní na 190 Kč, pro děti je samozřejmě připraveno zlevněné jízdné. Pro méně zdatné lyžaře je výhodné hodinové jízdné za 80 Kč, které se vám začne odpočítávat až po prvním projetí turniketem.

Lyžařský areál: Potůčky
Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky: -    sjezdovka velice členitá, široká, komfortní
-    velký potenciál do budoucna
Sněhové podmínky: -    v den návštěvy na sjezdovce cca 50 cm plus obrovské zásoby umělého sněhu
Komfort: -    nový rychlý a spolehlivý vlek od české firmy Michálek
Zalidněnost: -    do dvou minut čekání, na sjezdovce poloprázdno
Aprés-ski:

Doprava do střediska:

-     v obci Potůčky krytý bazén s vířívkou

-    perfektně upravené parkoviště hned u nástupu na vlek
Plus / minus lyžařského areálu:
plus -    nový a neznámý areál – milé překvapení v podobě žádných front

-    perfektní dostupnost areálu umístěného u hlavní silnice

-    pečlivá úprava sjezdovky

minus -    nižší nadmořská výška

-    z důvodu blízkých německých hranic velká obliba u Němců

 Ceny občerstvení: -  levnější standard                                      
   
Potůčky
Potůčky