Tisková zpráva Skiresortu Černá hora - Pec

Ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC byly dnes za pomoci jeřábu vztyčeny první sloupy nové šestisedačkové lanovky HOFMANKY EXPRESS. Další by měly následovat v nejbližších dnech. Nové sloupy tak doplní stavební ruch kolem dolní a horní stanice budoucí lanovky, která bude hlavní novinkou pro nadcházející zimní sezónu a bude nejrychlejší svého druhu v Česku.

V největším lyžařském resortu v Česku jedou letos investice na plné obrátky. Vyrostou tu 2 nové sedačkové lanovky, technického zasněžování se dočká 2,5 km sjezdovek, otevřeno bude 1,5 km nových sjezdovek, zatím na přírodním sněhu, a pro lyžaře přijíždějící ze směru od Vrchlabí bude v Janských Lázních připraveno nové parkoviště s kapacitou 250 vozů. „Celkové investice přesáhnou rekordních 250 milionů korun. Ke většímu komfortu lyžařů pak přispěje i posílení skibusových linek mezi pěti areály SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC,“ říká ředitel Petr Hynek.

„V areálu Černá hora (Janské Lázně) stavíme novou vyhřívanou šestisedačkovou lanovku s bublinou HOFMANKY EXPRESS, která bude nejrychlejší svého druhu v Česku. Bude jezdit rychlostí 6 metrů za sekundu. V Peci pod Sněžkou nahradí odpojitelná čtyřsedačková lanovka ZAHRÁDKY EXPRESS starý kotvový vlek u oblíbené sjezdovky Zahrádky,“ vysvětluje Petr Hynek. Lyžař tak může ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC očekávat zvýšení komfortu a zkrácení čekacích dob, jelikož se přepravní kapacita SkiResortu zvětší přibližně o 3 000 osob za hodinu. SkiResort ČERNÁ HORA – PEC v nové zimní sezóně nabídne i vyšší počet kilometrů sjezdovek. „Díky otevření 1,5 km nových sjezdovek v rodinném areálu Černý Důl budou moci lyžaři využívat na 1 skipas celkově 41 kilometrů sjezdovek a lyžařských cest a to je nejvíc v Česku. Zároveň jsme znovu rozšířili i počet sjezdovek pokrytých technickým sněhem. Nově půjde zhruba o 75%, tedy o víc než 30 km sjezdovek, u kterých lyžaři mohou počítat s jistotou sněhu i když by si zima dávala na čas stejně jako loni,“ dodává Petr Hynek.

Větší komfort by měli lyžaři pocítit i díky posílení skibusových linek mezi areály SkiResortu. „V určitých termínech minulé zimy narážel systém skibusů na své maximum. Lyžaři ve SkiResortu totiž čím dál častěji využívají naplno širokou nabídku sjezdovek a během dne přejíždí z jednoho areálu do druhého a to například rolbami SkiTour, které spojují Černou horu a Pec pod Sněžkou. Pro nadcházející zimu jsme na tento nový trend zareagovali posílením linek a zkrácením intervalů mezi skibusy,“ doplňuje Petr Hynek. I to by mělo přispět k tomu, že se budou lyžaři ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC cítit dobře a budou se do českých hor, konkrétně do východních Krkonoš, vracet opakovaně.

Novinky pro zimu 2015/16

Areál Černá hora (Janské Lázně)

HOFMANKY EXPRESS

 • nejmodernější, vyhřívaná šestisedačková lanovka s bublinou, nejrychlejší svého druhu v ČR

SJEZDOVKA HOFMANKY

 • rozvody technického zasněžování v délce 1,4 km

SJEZDOVKA V DĚTSKÉ LOKALITĚ NA ČERNÉ HOŘE

 • sjezdovka Sport 2 v délce 200 m, v dětské lokalitě na Černé hoře, je také nově vybavena technickým sněhem
 • technickým sněhem je vybavena rovněž spojnice Přejezdová, v délce 500 metrů

PARKOVIŠTĚ HOFMANKY

 • nové parkoviště v blízkosti šestisedačkové lanovky bude druhým nástupním bodem do areálu pod Černou horou, vhodné především pro příjezd od Vrchlabí (kapacita 250 aut)

Areál Pec pod Sněžkou

ZAHRÁDKY EXPRESS

 • odpojitelná čtyřsedačková lanovka, která nahradí dosavadní vlek obsluhující oblíbenou sjezdovku Zahrádky

SJEZDOVKA KLONDIKE 1

 • s jistotou technického sněhu mohou lyžaři počítat i na sjezdovce Klondike 1 v délce 400 m

Areál Černý Důl

1,5 KM SJEZDOVEK NAVÍC

 • areál se širokými sjezdovkami a sedačkovými lanovkami bude nově rozšířen o 1,5 km sjezdovek, které ocení hlavně rodiny s dětmi (pro rok 2016 se k těmto novým sjezdovkám předpokládá výstavba nové odpojitelné čtyřsedačkové lanovky, ve stejném čase by měly být nové sjezdové tratě dovybaveny zařízení na výrobu technického sněhu)

Skibusy mezi areály SkiResortu

Na páteřní červené lince na trase Pec pod Sněžkou – Janské Lázně a zpět dojde ke zkrácení intervalu mezi skibusy a ke zvýšení počtu jízd skibusů. Zvýší se tak komfort přepravy lyžařů, kteří během dne přejedou z areálu Černá hora (Janské Lázně) rolbami SkiTour do Pece pod Sněžkou, lyžují tam a v odpoledních hodinách se vracejí zpět do Janských Lázní.
Na páteřní modré lince na trase Janské Lázně – Černý Důl a zpět dojde ke zkrácení času přepravy na pouhých 10 minut. Skibus bude nově během dne pendlovat mezi dolní stanicí lanovky Hofmanky Express (areál Černá hora, Janské Lázně) a areálem Černý Důl. Lyžařům se tím otvírají nové možnosti využití nabídky celého SkiResortu. Zejména ve špičce, kdy bude na sjezdovkách areálu Černá hora (Janské Lázně) plno, se mohou během chvíle přesunout na široké, lyžařsky méně vytížené sjezdovky, v Černém Dole. T o vše v ceně skipasu SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.

Celkově SkiResort ČERNÁ HORA – PEC v nadcházející zimní sezóně nabídne 41 km sjezdovek a lyžařských cest na 1 skipas, což je nejvíc v České republice. Lyžaři se mohou opět těšit také na propojení areálů Černá hora (Janské Lázně) a Pec pod Sněžkou pomocí roleb SkiTour. Čekají je samozřejmě i atrakce na sjezdovkách v podobě Funline s klopenými zatáčkami a tunelem, či měřených tratí pro obří slalom i sjezd.

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC 2015/16 v číslech

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, jako největší lyžařský resort v Česku, investuje v tomto roce rekordní sumu do výstavby 2 nových sedačkových lanovek, 2,5 km technického zasněžování, 1,5 km nových sjezdovek a rovněž nového parkoviště pro cca 250 aut. Ke zkvalitnění služeb dojde také díky posílení skibusových linek mezi areály SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Celkové investice přesáhnou 250 milionů korun.

 • 41 km sjezdovek na 1 skipas
 • 30 km vybaveno technickým sněhem (75 %)
 • 90 km upravovaných běžeckých tratí
 • 6 km sjezdovek pro večerní lyžování
 • 1 kabinková lanovka, 7 sedačkových lanovek, 28 vleků, 3 pojezdové pásy
 • nejdelší lyžařská sezóna v Česku