„Dva měsíce jsem pochodovala s berlemi. Až do května, ale doléčila jsem to. Potom na Krétě jsem nohu rozchodila a rozplavala a pomalu začala s fyzičkou,“ popisuje časový sled rekonvalescence natažených kolenních vazů ze závodů v Japonsku.

Začátkem července se znovu svezla na lyžích v oblíbeném francouzském středisku Les des Alps. „Odlyžovali jsme sedm dní. Vozila jsem se volně a na techniku. Koleno mě trošku bolelo, ale s tím jsem počítala. Nebylo to nic závažného, ještě jsem nebyla fyzicky dobře připravená.“

Teď už dělá veškerá cvičení na suchu naplno. „Kromě dynamických odrazů,“ přiznává. Má za sebou dva týdny v resortu Krásná Lípa v Českém Švýcarsku, kde se jim společně s tréninkovou partnerkou Terezou Kmochovou věnovali kondiční kouč Jan Kempa i fyzioterapeut Kryštof Kuba.

„Kolo, posilovna, síla i vytrvalost, co se dá, zátěž pro celé tělo. K tomu hrajeme tenis a beach volejbal. Už jsme unavené jak koťata a těšíme se domů,“ přidává 22letá lyžařka nejčerstvější zážitky.

Po třech dnech doma se vydá opět do Francie. Za dva týdny se chce dostat i do rychlosti a mezi branky. „Cíle do sezony si ale ještě nepředstavuju. Časově jsem v přípravě o něco pozadu. Jezdila jsem zatím jako paní starostová, potřebuju sílu a dynamiku. Uvidím, co stihneme a kam mě koleno pustí. Nechci říkat a stresovat se, že to stihnu už do Söldenu,“ vyhlíží závodní zimu.

Prioritou zůstanou obří slalomy, kde už dokázala ve světovém poháru dvakrát bodovat. Dále Evropské poháry i slalomy. „SuperG bych jezdila ráda víc, ale záleží, co tomu řekne moje noha, až se postavím na dlouhé lyže.“ Taky by se ráda znovu vydala na olympijské sjezdovky do Koreje, kde si v zimě vyjela dobré FIS body ve Far East Cupu.

Zabezpečení rodinného týmu zůstává na podobné úrovni jako v loňské sezoně včetně hlavního partnera. „Čtyři měsíce jsem teď neutrácela a v zimě není olympiáda ani mistrovství světa, takže to určitě dáme dohromady tak, jak bude co nejlíp třeba,“ oceňuje své zázemí.

Zdroj: www.katerinapaulathova.cz