Propojení stávajících lyžařských areálů Saalbach (200 km sjezdovek) a Fieberbrunn (43 km) zajistí nová 10místná kabinková lanovka, která překlene údolí mezi vrcholem Reiterkogelem (Saalbach) a svahem Reckmoos (Fieberbrunn). Z obou stran povedou k mezistanici, umístěné v nejnižším bodě (Hörndlingergra­ben), nové sjezdovky. Zvláště červená trať z Reiterkogelu (Vierstadlalm) bude s délkou 3,5 km a převýšením 780 m dalším opravdu poctivě sportovním zpestřením nového lyžařského komplexu.

Nová červená sjezdovka Vierstadlalm
Nová červená sjezdovka Vierstadlalm

V souvislosti s vytvořením nové tranzitní trasy bude kapacitně posílen i přístup na vrchol Reiterkogel ve směru od Saalbachu – vlek vedoucí na sousední vrcholek Bernkogel nahradí výkonná 6sedačka. Ostatní lanovky na příjezdové trase už byly nahrazeny v minulých letech.

Nová kabinková lanovka, spojující Saalbach s Fieberbrunnem, bude pokřtěna jako TirolS – na znamení, že překlenuje zároveň hranici mezi dvěma spolkovými zeměmi, tedy Tyrolskem a Salcburskem.

Vizualizace kabinky TirolS
Vizualizace kabinky TirolS

Dosavadních 200 km sjezdovek Saalbachu a 43 km sjezdovek Fieberbrunnu spojením nabobtná až na celkových 270 km, čímž se komplex stane druhým nejrozsáhlejším v Rakousku. Po plánovaném propojení s areálem Schmittenhöhe nad Zell am See, ke kterému by mělo dojít v následujících třech letech, bude Saalbach s přehledem největším rakouským plně propojeným lyžařským areálem a jedním z 10 nej v celých Alpách. Již letos bude sjízdná nová ski-route Sonnkogl–Viehofen, která se v budoucnu promění v upravovanou a zasněžovanou sjezdovku. Návrat do Zell am See prozatím zajistí skibus, brzy však i nová kabinková lanovka.