Vítězství pro sebe stejně jako v loňském prvním ročníku vydobyl golfový profesionál a trenér GA Skopový z Hodkoviček Petr Trčka. Druhý v pořadí Jiří Spudich ale v konečném přepočtu za vítězem skončil o pouhou jedinou ránu! Největším překvapením je třetí místo golfového novináře z časopisu Golf Digest Andreje Halady. Přepočet časů dosažených na kole byl stanoven tak, že dvě minuty ztráty v cyklistické disciplíně odpovídaly jedné ráně v golfu.
Trčka, jinak také absolvent velkého ironmanna, zajel podle předpokladů výtečně kolo; jeho čas 2 hodiny 7 minut byl nejlepší z celého pole. Do golfového turnaje vstupoval jako favorit, ale nezahrál podle svých přání: 83 ran na hřišti s parem 70, přičemž ještě před týdnem šel těžší hřiště na Kořenci se skórem pouhých plus 3. Dva míčky v autu znamenaly zapsanou desítku a tím si skóre pokazil a závěr turnaje zdramatizoval. Náskok z kola mu nakonec jen těsně stačil a roli lídra potvrdil.

Druhý v celkovém pořadí Jiří Spudich se ovšem na kole také předvedl ve skvělé formě: 2 hodiny a 11 minut. V golfu přinesl 82 ran, to stačilo na druhé místo.

Do značné míry překvapením je třetí místo Andreje Halady, jednoho ze spoluzakladatelů celé akce. Na kole zajel 2 hodiny 43 minut, čas v podstatě průměrný - po první části byl devátý, v půlce celého startovního pole čítajícího dvacítku borců. Ale 80 ran z golfu, druhý nejlepší výsledek dne, mu vyneslo celkově broznovou medaili.
Halada, který se považuje spíše za cykloturistu a při jízdě se hlavně rád kochá, jel přitom ve svých 48 letech vůbec poprvé v životě cyklistický závod (loni se z pracovních důvodů účastnit nemohl). Jeho příběh může být motivací pro všechny, kdo se bikegolfu straní s obavou o svou cyklistickou výkonnost. „Když po tak náročné jízdě projedete cílem, a je úplně jedno, na kterém místě, dá se to přirovnat jen k tomu, když vyhrajete golfový turnaj. Euforie z kola, všechny ty vyplavené endorfiny, to uspokojení, mi pak jednoznačně pomohly druhý den v golfu,“ komentoval své dojmy.

Nejlepšího golfového výsledku dne dosáhl příbramský Pavel Slepička, který zahrál 74 ran a pomohl tak i příbramským cyklistům/golfistům k vítězství v týmové soutěži o pouhé dva body. Nejlepším v kategorii nad 50 let byl Jaroslav Jára z klubu Plzeň – Dýšina, který na kole zajel rovněž výtečný čas: 2 hodiny 16 minut, titul v kategorii žen obhájila Alena Klierová ze Specializedu, v celkovém hodnocení všech startujících jí patřila příčka na začátku druhé poloviny.

Vítěz závodu Petr Trčka říká: „Kolo bylo perfektní, jelo se mi skvěle. Trénoval jsem, taky shodil po zimě nějaká kila, a to se projevilo, měl jsem lepší výjezdy. I moníneckou sjezdovku jsem vyšlapal. I přes ten horší golf to nakonec stačilo... Jsem ale moc šťastný, akce měla zase perfektní atmosféru, rád jsem se sešel s lidmi, které baví oba sporty.“

Martin Raufer, cyklistický novinář a spoluvydavatel časopisů Velo, Cykloturstika a 53x11, o druhém ročníku BikeGolf Championships říká: „Kombinace dvou skvělých sportů ukázala při správném přepočtu, že nikdy není nic hotové nebo jasné. Šanci má skvělý golfista, skvělý cyklista i hodně dobrý univerzál. Až do poslední jamky se odehrával v prvním flajtu boj o vítězství. Mám velkou radost, že BikeGolf spoustu lidí motivuje. Ať už ke golfovému tréninku, anebo ke shazování zimních a jarních kil navíc nebo k oprášení starého či dokonce zakoupení nového kola. V každé z obou disciplín musíte prokázat úplně jiné schopnosti a dovednosti, každý vyžaduje jiný mentální přístup, i s potížemi a překážnami se musíte vyrovnávat jinak. To je na tomhle závodě jedinečné a úžasné. Těšíme se tedy na příští, třetí ročník BikeGolf Championships 2016.“

Kompletní výsledky jsou na www.bikegolf.cz.