Že je bikepark Kyčerka spíše rodinného rázu se pozná hlavně přátelským přístupem personálu. Obsluha u vleku jak dole, tak nahoře ráda poradí zejména nováčkům a začátečníkům, takže na tratě můžete klidně vyrazit bez předchozího mrknutí do mapky. Milý pán u výstupu vleku vám pokaždé ochotně poradí, kam se máte vydat a kde co najdete. Hned jsme tak byli informováni o třech hravých trasách a jedné downhillové. U startu každé trasy uvítáte i krátký popis trati.


Nejjednodušší trasou je na Kyčerce modrý University trail, který tvoří úzká pěšinka klikatící se různě po sjezdovce a místy zajíždí i do lesa. Zkušenější bikeři si tu můžou užít rychlou jízdu, začátečníky zas budou bavit jednoduché klopené zatáčky. Ke konci trati se svezete na lávce dlouhé až 100 m. Tuto trasu dáte levou zadní i na pevném kole. ;)


Podobně náročná trasa je červený Playful trail, kde už najdete i nějaký ten skok – všechny překážky se ale dají bezpečně objet, takže „neskokani“ se nemusí bát žádného nepříjemného překvapení. Na několika místech na trati si můžete vyzkoušet jízdu na wall ridu a ke konci můžete potrénovat techniku na kořenech v lese.


Mezi další hravé překážky na trati patří například dřevěná houpačka nebo úzká dřevěná lávka, na které vám ovšem nesmí chybět balanc! ;-)


Černá trať Scramble trail je nejrychlejší tratí v bikeparku, černého označení se tu ale nemusíte nijak zvlášť obávat. Sice je tu několik lavic a skoků, vše se dá ale objet. Kdo už si nějaký ten skok i rád dá, může tu směle do toho – skoky nejsou nijak zákeřné a dají se i přejet. Ač je trať černá, není potřeba vyložené sjezdového kola, celopéro vám bohatě postačí.


Novinkou Kyčerky je singltrek postavený na stejné straně jako je černá trať – pouze jeho start je o pár metrů výše, díky preciznímu značení ho ale nemůžete minout. Singltrek tu tvoří užší vysypaná cestička, která je zpestřená boulemi, malými vlnami a hlavně nespočetným množstvím pěkně postavených klopených zatáček. Trať je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak pro bikery, co mají rádi hravou jízdu. Opět je zvládnutelná i na pevném kole.


Zázemí bikeparku Kyčerka je u nástupu na vlek a půjčit si tu můžete jak kola, tak koloběžky. Bezprostředně vedle bikeparku najdete i velmi příjemnou hospodu Kyčerka, kde se dá jednak dobře najíst, a jednak se tu můžete i ubytovat. Co se týká valašských specialit, najdete v nabídce například halušky s brynzou a slaninovými nudlemi nebo kyčerácké bramborové placky. My jsme neodolali velké porci vepřového vrabce se zelím a panenky se slaninou.


Kde se na Kyčerce ubytovat?

Hospoda Kyčerka sousedící přímo s bikeparkem nabízí ubytování ve valašském stylu. V letní sezoně zaplatíte za dvoulůžkový apartmán 900 Kč a ráno můžete posnídat na terase s výhledem na beskydské kopce.


Co může ještě fajnšmekry na hospodě Kyčerka zaujmout, jsou gastrofestivaly, které se tu pořádají každý týden. Pro kulturní vyžití tu nechybí ani večerní živá hudba a folklór vůbec.
Více o hospodě Kyčerka na HospodaKycerka­.cz!


   

Kyčerka v kostce:

Vzdálenost z Prahy     358 km
Celodenní jízdné do bikeparku     360 Kč
Zapůjčení sjezdového kola (1 den)     800 Kč
Provozní doba bikeparku     Út – Ne 10:00-18:00 (Po – zavřeno)
Na Kyčerce jsme sedlali kola Author Patriot Evo a Author Patriot Evo Team. Oblečeni jsme byli v Maloje, s rukavicemi Poc a brýlemi Smith. K tréninku i navigaci používáme hodinky Garmin Fénix 3. Dalším vybavením nám byly batohy Camelback, přilba Bell a Giro.Všechny články s aktuální inspirací z lyžařských a bikových středisek najdete v seriálu SNOW tour!