1. Kavárna Café 3.440 na Pitztálském ledovci

Na uvaření dobré kávy potřebujete v nadmořské výšce přes 3 000 m n. m. vysoký tlak vody a více kávových zrn, za to si ale v kavárně Café 3 440 můžete obzvláště vychutnat alpskou Dolce Vita. Na visuté vyhlídkové terase si pochutnáte na výborném zákusku a užijete si vyhlídky na ledovce okolo vás .


2. „Check you line“ na Kaunertálském ledovci

Kaunertálský ledovec zůstává tajným tipem pro milovníky freeride lyžování. Rozsáhlé svahy, nekonečné množství prašanu a nevyježděné dráhy čekají na „závisláky“ na prašanu. Kaunertálské ledovcové dráhy vyvinuly freeridový koncept "Check your line", který doprovází freeridery na variantách Weißseejoch a pomocí tabulek jim zprostředkovává a prohlubuje jejich znalosti.


3. Ledová jeskyně na Stubaiském ledovci

Nahlédněte do nitra ledovce u horské stanice Eisgrat: ledová jeskyně je 130 metrů dlouhá, 2 metry široká a 2,5 m vysoká. Na zajímavé okružní stezce objeví návštěvníci fascinující ledové útvary. Spousta informačních tabulek vás informuje o zajímavých faktech o ledovci a jeho vzniku.


4. Letní lyžování na Hintertuxském ledovci

Pro lyžaře je zimní sezóna vždy příliš krátká. Na ledovci Hintertuxer Gletscher si ji ale můžete prodloužit na 365 dní v roce, protože tady mají lyžaři k dispozici i teplé roční období . Letní sluníčko a sníh jsou oblíbenou kombinací a tak se skoro dostanete na lyžích od zmrzlé vody na sjezdovce až ke zmrzlině v údolí.


5. Restaurace „Ice Q“ vysoko nad Sölden (Rettenbachferner)

„Alpine Cuisine“ chutná v nadmořské výšce 3 048 m n. m. s vyhlídkou na nádherné ledovcové oblasti ještě lépe. Moderní restaurace horských lanovek Sölden na vrcholku Gaislachkogel je architektonickým veledílem, kde si kulinářští požitkáři opravdu přijdou na své. Dokonce si toto místo zvolil i režisér Sam Mendes pro natáčení nového filmu James Bond „Spectre“ s hercem Danielem Craigem v hlavní roli.


6. Výšková běžkařská trať na Pitztálském ledovci

Když se v údolí procházejí turisté již mezi jarními loukami, je běžkařská trať na Pitztálském ledovci (s vlastním běžkařským centrem) ještě v perfektním stavu. V nadmořské výšce 2 740 metrů si můžete dát okruh dlouhý 3 až 7 kilometrů na perfektně upravené běžkařské trati (+5 kilometrů výšková trasa Rifflsee) vhodné pro klasiku i skating.


7. Ledový palác na Hintertuxském ledovci

Na ledovci Hintertux je možné brouzdat nitrem ledovce v obrovské ledovcové trhlině nazvané Natur Eis Palast, která je jediným přírodním ledovým palácem na světě. K paláci se dostanete od vyhlídkové plošiny u vrcholku Gefrorene Wand ve výšce 3 250 m n. m. s jedním z nejhezčích panoramatických výhledů na hory údolí Zillertal. V doprovodu průvodce a vybaveni helmou a lezeckým bezpečnostním pásem vejdete do ledové kapličky a dále křišťálové komory pokryté jiskřícími ledovými krystaly. Zvláštností této komory je její dno, které je tvořeno ledovcovým jezerem.


8. Top of Tyrol a gurmánská restaurace Schaufelspitz na Stubaiském ledovci

Skvělý zážitek je výstup na vyhlídku TOP OF TYROL na samotném vrcholu ledovce, kde Vás ohromí 360-stupňový panoramatický výhled z výšky 3 210 m. Nenechte si ujít ani gurmánský zážitek v restauraci Schaufelspitz, což je nejvýše položená restaurace v Alpách oceněná prestižním francouzským gastro-průvodcem Gault Milliau. Ochutnejte pečínku ze Stubaiského horského býka s pastinákovo-vanilkovým pyré či jablkový závin se skořicovou pěnou.


9. Vyhlídková plošina Drei-Länder-Blick na Kaunertálském ledovci

Z vyhlídkové plošiny na ledovci Kaunertaler Gletscher můžete spatřit tři země: Rakousko, Itálii a Švýcarsko. 8-sedačková lanovka Karlesjoch vás vyveze k tomuto mezinárodnímu setkání, kde mohou návštěvníci překročit na podlaze namalovanou státní hranici a stát tak jednou nohou v Rakousku a druhou v sousední zemi Itálii.


10. DJ-párty a Adrenalincup v Söldenu

Jak dlouho to trvá než roztaje jedna ledová kostka na ledovci? Na rozžhavené párty Electric Mountain Festivals s kultovním-DJ na vrcholku Gaislachkogel ne dlouho. Stejně tak divoké jsou sportovní a zábavné závody. Adrenalincup obsahuje deset disciplín: od klasických alpinistických sportů jako slalom či obří slalom až po freeride, speed, mix race nebo sjezd po neupravené sjezdovce s boulemi.


Více informací: www.gletscher.tirol.at