K2 totiž umí vše, čemu se říká allmountain. Bez nadsázky bychom mohli K2 dokonce považovat za otce (či matku?) allmountainových lyží, tedy těch opravdových univerzálek, na kterých lze lyžovat celý den, kdekoliv a kdykoliv. Letos přichází tato americká značka na trh se zbrusu novou generací lyží, disponující revoluční technologií Konic.

K2 Ikonic 85 Ti

Už samotný název napovídá mnoho. Lyže disponují sympatickými 85 mm pod botou, což je dostatečně univerzální pro lyžování na tvrdé sjezdovce, ale zároveň i v rozbitém, rozbředlém a hlubokém sněhu. Nabízené jsou ve čtyřech délkách 163, 170, 177 a 184, přičemž v délce 177 cm disponují 17 metry poloměru. Opět tak akorát pro univerzální svezení na upravené pistě i mimo ni. Přídomek Ti napovídá, že pro výztuhu lyží byl použit pevný titanal. Nicméně nejzajímavější částí názvu je tajemné slůvko iKonic.

Označuje zde zcela novou technologii Konic, podle jejího kónického tvaru, která ojedinělým způsobem pracuje s rozložením různých materiálů v jádru a po obvodu lyže. Po stranách jádra je použito tvrdší dřevo, uprostřed naopak lehké, což vede ke snížení hmotnosti, ale i k výraznému úbytku hmotnosti ve špičce a v patě, které jsou tak klidnější v otázce vibrací, mnohem přizpůsobivější terénu a hravé při zahájení a ukončení oblouku. Naopak použití tvrdého dřeva podpořeného titanalem, který je ale opět veden pouze po obvodu lyže a v plné šířce ho najdeme pouze pod vázáním, způsobuje lepší přenos sil přímo na hrany a zároveň výborné držení i na velmi tvrdém povrchu.

Co víc si tedy přát? Nízká hmotnost, širší střed pro lyžování mimo sjezdovky, ojedinělá konstrukce, která lyže podrží i na velmi tvrdé pistě. Zkrátka opravdový allmountain.

www.k2sports.com