Myšlenka na vytvoření společného celosezónního skipasu, který by nabídl lyžařům v České republice výběr z několika středisek, vznikla v létě 2014. K zakládajícím střediskům ze Špindlerova Mlýna a SkiResortu Černá hora – Pec se brzy přidávala další. Po loňském pilotním ročníku všechna střediska pokračují dále a do projektu se zapojily další čtyři lyžařské areály.

Proč projekt vznikl

Prvotní cílem není byznys a maximalizace zisku, nýbrž snaha společně deklarovat to, že i v Česku jsou střediska schopná komunikace a aktivit, které osloví společného klienta, dají mu nové možnosti a komfort. V případě klasického celosezónního skipasu je lyžař vázán na jeden areál. V rámci Czech Skipassu má dalších 22 možností na poznání nových středisek a krásy našich hor.

Pilotní ročník

V rámci sezóny 2014/15 se do projektu zapojilo 19 lyžařských středisek (154 km sjezdovek, 26 lanovek a 118 vleků). Lyžaři na své permanentky projezdili 7400 „lyžařodnů“ a zvládli přes 80 tisíc průchodů turnikety. Nejvíce se lyžovalo ve SkiResortu Černá hora-Pec, Skiareálu Špindlerův Mlýn, dále pak ve Skiaréně Jizerky a na Klínovci. Z celkového objemu lyžovali držitelé Czech Skipassu z 25% mimo skiareál, kde si permanentku zakoupili. Před spuštěním projektu jsme nevěděli, jaký o něj bude zájem, ale skutečnost, že každý čtvrtý den trávili lyžaři mimo svůj domovský kopec, je pro nás jasným signálem, že projekt má smysl.

Sezóna 2015/16 a její výhody

CzSP lyžařům nabízí možnost lyžovat na jednu permanentku bez omezení v různých místech ČR a díky komplexnosti nabídky šetřit jejich peníze a dát jim příležitost komfortně a kdykoli lyžovat na mnoha různých sjezdovkách. Držitelům je k dispozici celkem 190 km sjezdových tratí, 34 lanovek a 141 vleků, aniž by museli do pokladen jednotlivých areálů, veškerá odbavovací technologie je kompatibilní. Jedna karta tedy funguje bez omezení všude stejně jako lokální skipas, aniž byste museli podniknout jakýkoli další krok. Permanentka platí po celou sezónu 2015/16, je nepřenosná a až na jedno středisko funguje i na večerním lyžování.
Nově zapojenými areály jsou Skiareál Bílá, Vítkovice v Krkonoších, Herlíkovice + Bubákov a Skiareál Plešivec.

Projekt podporuje AHS ČR

Po dohodě se zakládající skupinou skiareálů byla nabídnuta účast v tomto projektu všem členským organizacím Asociace horských středisek ČR (AHS ČR). K původním lyžařským střediskům z pilotního ročníku pak přibyla další, takže Czech Skipass je nyní možno využívat ve 23 skiareálech po celé ČR. AHS ČR podporuje myšlenku spojení nabídky několika lyžařských středisek a i do budoucna chce přispět k dalšímu rozšíření a rozvoji celého projektu.

Kde si lze skipas koupit

Czech Skipassu je v prodeji od 1. Iistopadu 2015 a zájemci si jej mohou zakoupit u každého ze zúčastněných lyžařských středisek. Ceny celosezónního skipasu zůstávají stejné jako v minulém roce, od 8 do 11 tis. Kč.

Soutěžte a vyhrajte Czech Skipass zde!

Lyžařská střediska, ve kterých lze využít Czech Skipass:

 1. Skiareál Špindlerův Mlýn
 2. SkiResort Černá hora – Janské Lázně
 3. SkiResort Pec pod Sněžkou
 4. SkiResort Velká Úpa
 5. SkiResort Svoboda nad Úpou
 6. SkiResort Černý Důl
 7. Skiareál Klínovec
 8. Skiaréna JIZERKY - Tanvaldský Špičák
 9. Skiaréna JIZERKY - Bedřichov
 10. Skiaréna JIZERKY - Severák
 11. Dolní Morava relax & sport resort
 12. Skiareál Lipno
 13. Ski & Bike Špičák na Šumavě
 14. Ski Areál Malá Úpa
 15. Ski Family Dolní Dvůr
 16. Ski areál Kouty
 17. Skicentrum Deštné
 18. Skicentrum Kohútka
 19. Skiareál Monínec
 20. Skiareál Bílá v Beskydech
 21. Vítkovice v Krkonoších
 22. Herlíkovice a Bubákov
 23. Skiareál Plešivec


Více informací na www.czechskipass.cz