Do porovnání jsme zahrnuli univerzální lyže Twilight 90, které si skvěle rozumí s čerstvým prašanem, allmountainky Delight QT pyšnící se titulem „nejlehčí lyže na světě“ pro stříhání oblouků jako ostřílené závodnice a model Insomnia Fusion určený náročnějším z vás.

Elan Twilight 90

I začínající lyžařky mohou střídat oblouky jako profesionálky. Nevěříte? Lehké allmountainové lyže Twilight 90 s profilem Early Rise Rocker usnadňují nájezd do nového oblouku. Lyže s devadesátimili­metrovou šířkou ve středu si poradí i s hlubokým prašanem a hrboly v terénu.

Technologie WaveLight dodává lyžím větší pružnost a tvrdost v zatáčkách. Lehké dřevěné jádro Truelite Woodcore zaručí podporu a stabilitu i při vysokých rychlostech a nijak modelu nepřidá na hmotnosti.

Elan Twilight 90 je věrný zásadám konceptu LightSkiing, který přináší lehké a přesto maximálně výkonné dámské lyže. Cílem konceptu je přiblížit lyžování ženám a dokázat, že hvězdné výkony nejsou doménou pouze pánského pokolení.

Profil Early Rise Rocker
Jádro Truelite Woodcore
Geometrie 120 mm/90 mm/114 mm
Délka (radius) 155 cm (12,5 m)
  164 cm (14,3 m)
  173 cm (16,7 cm)
Elan Delight QT

Allmountainky Delight QT jsou nejlehčí dámské lyže na světě. Jejich základem je patentovaný koncept LightSkiing, přičemž lyže váží přibližně stejně jako kabelka. Model pro pokročilejší lyžařky má tenkou konstrukci a přesto dokáže podat úctyhodný výkon na upravené sjezdovce i ve volném terénu.V roce 2012 lyže získaly ocenění ISPO Award a později také prestižní cenu Red Dot za design.

I středně pokročilé jezdkyně, s těmito lyžemi dokáží zatáčet a carvovat jako profesionálky. Profil Early Rise Rocker je totožný s předchozím modelem, a stejně i technologii WaveLight, která se stará o větší pružnost. Celodřevěné jádro Truelite Woodcore zaručuje lyžím optimální pevnost a lepší podporu během jízdy. Spolu s lyžařskými botami Delight tvoří nejlehčí lyžařskou sadu svého druhu na světě. Obuv má zabudovaný vyhřívací systém a v tomto roce získala cenu Plus X Award za funkčnost, kvalitu provedení a design.

Profil Early Rise Rocker
Jádro Truelite Woodcore
Geometrie 126 mm/76 mm/103 mm
Délka (radius) 140 cm (9,5 m)
  146 cm (10,5 m)
  152 cm (11,5 m)
  158 cm (12,6 m)
  166 cm (14,2 m)Elan Insomnia Fusion

Lyže pro ty z vás, které si chtějí užít lyžování bez ohledu na terén. Unikátní profil Amphibio kombinuje camber společně s rockerem. Camber zajišťuje lepší přilnavost hran, zatímco rocker umožňuje jednodušší a rychlejší změnu směru.

Pomocí technologie Amphibio 4D chtěli vývojáři Elanu vytvořit lyže s unikátními jízdními vlastnostmi. Proto systém kombinuje dva profily. Camber lyžím zajišťuje lepší přilnavost hran a rocker usnadňuje provedení rychlých a přímých oblouků.

Špička a patka modelu se rovněž liší. Špička je konvexní (vypouklá) a usnadňuje vám zahájení oblouku. Konkávní (vyhloubená) patka zase umožňuje z něj dynamicky vyjet. Celodřevěné jádro Truelite Woodcore je vyztuženo dvojitým titanovým plátem a nijak nezvyšuje hmotnost lyže. Elan Insomnia Fusion jsou stabilní a přitom si zachovávají nízkou hmotnost. I při náročnější jízdě je budete mít plně pod kontrolou. Karbonová vlákna po celé délce modelu výrazně zlepšují jejich ovladatelnost.

Integrovaný systém vázání Fusion dovoluje lyžím plynulé prohnutí a během jízdy z hrany na hranu účinně zlepšuje jejich reakci.

Atraktivní černomodrý design navrhlo Porsche Design Studio.

Profil Amphibio 4D Technology
Jádro Truelite Woodcore
Geometrie 121 mm/73 mm/104 mm
Délka (radius) 152 cm (12,2 m)
  158 cm (13,3 m)
  164 cm (14,5 m)


Snadné střídání oblouků a ladnou jízdu si užijete na lyžích Twilight 90 nebo Delight QT. Druhý jmenovaný model je nejlehčí svého druhu na trhu, což usnadňuje nástup do oblouku a ani po celém dni lyžování nebudete unavené.

Lyže Insomnia Fusion kombinují profily camber a rocker, a proto můžete snadno nasadit jak krátké carvingové oblouky, tak i ty dlouhé a rychlé. Luxusní vzhled těchto lyží navrhli v designovém studiu Porsche.

Ať už vám padnul do oka jakýkoliv model lyží od Elanu, jsou to vpravdě samé zajímavější kousky. Letos si dali záležet a nám nezbývá jen doufat, že k nám konečně dorazí pořádná zima, abychom si mohli staré i nové lyže všech značek, tvarů a barev dosytosti užít!

Přehled sjezdových lyží Elan na SNOW.cz