Fischer Motive 95 TI

Tyhle lyže jsou vlajkovou lodí v nabídce Fischer. Jízda na nich je sice náročná, ale vynaložená energie bude odměněna výtečným výkonem v těch nejvyšších rychlostech. Před případným testováním si ale dobře odpočiňte. S energií, se kterou se do nich naplno opřete, dostanete stabilní výkon bez jakýchkoliv kompromisů.

Základ modelu tvoří moderní sendvičová struktura, do níž byly pro lepší ovladatelnost pečlivě vyfrézovány vzduchové kanálky snižující hmotnost celodřevěného jádra lyží. To je pro větší odolnost navíc vyztuženo vrstvou Titanalu.

S rezervou lze říci, že na upravené sjezdovce se lyže Motive 95 TI chovají obdobně jako obřačky. Jejich hlavní doménou je blesková rychlost. Vynikající přilnavost hran vám zajistí mnoho zábavy v krátkých, delších obloucích.

Na hlubším sněhu jsou obratné a o nic méně mrštné, než na sjezdovce. Univerzální All mountain rocker si s neupraveným terénem poradí bez nejmenších problémů. Svižné, ale přesto zcela plynulé reakce těchto lyží jsou opravdu impozantní. Jediné, co bychom snad vytkli, je poněkud nudný vzhled. Ale ruku na srdce, komu to bude vadit právě u modelu, s nímž si užije tolik zábavy?
Jádro: Topolové dřevo
Geometrie: 132 mm/95 mm/122 mm
Délka: 168 cm
  174 cm
  180 cm
  186 cm

Fischer Motive 80 Powerrail

Ať už se budete prohánět na lépe či hůře upravených svazích, lyže Motive 80 Powerrail to hravě zvládnou bez sebemenší známky ztráty přilnavosti. Model je vhodný zejména pro méně zkušené lyžaře, kteří touží po zlepšení techniky ve volném terénu.

Výše zmíněné odlehčené jádro najdeme i u tohoto modelu, tentokrát je ovšem vyztuženo karbonem. Vhod vám přijde také praktická vychytávka v podobě patentované podložky Powerrail, jíž snadno přenastavíte na velikost skeletu vaší obuvi na lyžování.

Lyže Motive 80 Powerrail nejlépe reagují při středně dlouhých a delších obloucích, ale ani v krátkých a agresivnějších zatáčkách to není žádná ostuda. Na tvrdší sjezdovce je model dobře ovladatelný a v terénu zase dostatečně průbojný i v hlubším sněhu. Co je nejdůležitější, nikdy neztrácí na stabilitě. Sečteno a podtrženo – skvělé allmountainky pro středně pokročilé sportovce za relativně slušnou cenu.
Jádro: Topolové dřevo
Geometrie: 132 mm/80 mm/110 mm
Délka: 161 cm
  168 cm
  175 cm
  182 cm

Fischer Motive 86 TI

Na sjezdovkách budete s těmito lyžemi vyřezávat pěkně široké zatáčky. Vynikající stabilita a dobrá přilnavost hran vás lehce přesvědčí ke svižnější jízdě. A stejně rychle se můžete prohánět i na hrubé, rozježděné sjezdovce. Ať je povrch svahu prakticky jakýkoliv, kontrolu nad lyžemi neztratíte.

Model je pomalejší při přechodu z hrany na hranu, ale pravdou je, že krátké oblouky opravdu nejsou v jeho repertoáru.

Horší už je to v hlubším sněhu, kde se nasazení oblouku stává o poznání obtížnějším. Ale úplně nepoužitelné lyže rozhodně to rozhodně nejsou. Jen je třeba připravit se na vynaložení více námahy.

Odlehčené jádro je u Fischera příjemným standardem a vyztužení vrstvou Titanu dodává modelu ještě lepší stabilitu.

Dobrou službu prokážou pokročilému jezdci, který dává přednost sjezdovce a jen tu a tam si vyrazí mimo označené trasy. Spíše než za univerzální bychom je označili jako nadmíru spolehlivé ve svém rajonu – na rozježděné sjezdovce.
Jádro: Topolové dřevo
Geometrie: 132 mm/95 mm/122 mm
Délka: 168 cm
  174 cm
  180 cm
  186 cm
Prahnete-li po co nejlepším výkonu jak na sjezdovce, tak i v terénu, rozhodně doporučujeme všestranný kousek Motive 95 TI.

Pokud se chcete zlepšit v jízdě na neupravených prostranstvích, pro vás jsou lyže Motive 80 Powerrail. Na sjezdovku budeme mít dveře stále otevřené.

Model Motive 86 TI je pak zaměřen především na ty, kteří sice terénem nepohrdnou, ale vždy sami sebe řadili spíše mezi vyznavače lyžovačky na sjezdovce.

Více názorů na lyže Fischer se dočtete i zde v sekci testy.