Z asi 45 km vzdálených Karlových Varů jsem vyrazil okolo půl páté a po půl šesté jsem již nazouval lyžáky a hrnul se k pokladně pro skipas. Zde mne čekalo milé překvapení, a to když jsem za čtyřhodinové lyžování od 17.00 do 21.00 hod platil jen 190 Kč.
Druhé – a ještě milejší – překvapení mne čekalo při pohledu na perfektně osvětlenou a upravenou sjezdovku bez jediného lyžaře a snowboardisty. Vydal jsem se vzhůru kotvou a nemohl se dočkat, až se svezu zpět do údolí. Prvních obloučky byly trochu nejisté, musel jsem si „osahat“ terén, ale dojem se potvrdil a mé nadšení z perfektně vysněžené sjezdovky, na které se mísilo asi 30 cm přírodního sněhu s technickým, přetrvávalo.
Délka sjezdovky (600 m) sice není převratná, ale na večerní lyžování, při kterém sdílíte celou trať s asi 10 lidmi, to bohatě postačuje. Celé večerní lyžování probíhalo ve stejném duchu – žádní lidé, perfektní pista, ochotný personál.
Bublava
Najdete zde také rychlé občerstvení a klasickou restauraci, kompletní lyžařský servis včetně půjčovny, lyžařskou i snowboardovou školu, snowpark se skokanskými můstky a překážkami, pro rodiny s dětmi cvičnou louku, na které je vlek pro nejmenší zcela zdarma.
Bublava na mě udělala hned zpočátku sezóny ten nejlepší dojem a při dalším volném večeru se sem ještě vrátím.