Nejen milovníci Salomonu si jistě dobře vzpomínají na oblíbené Salomon 24 Hours. Vynikající univerzálky určené pro sportovně zaměřené jezdce, kteří se rádi pohybují zejména na sjezdovce, ale chtějí lyžovat i v odpoledním rozbitém sněhu, letos nahrazuje právě model X-MAX. Důraz při jeho vývoji byl kladen právě na přizpůsobivost a univerzálnost v odpoledním a často rozbitém terénu. Celodenní použití je proto hlavním argumentem nových X-MAX.


Salomon X-MAX disponují nejnovějšími technologiemi, které můžeme najít v celé kolekci Salomonu. Celodřevěné jádro vyztužuje karbonový Powerline Carbon, který pomáhá tlumit vibrace. Lepšímu držení na hraně naopak pomáhají dva titanalové pláty nebo technologie Oversize Active Contact Sidewalls, která i přes přítomnost rockeru ve špičce prodlužuje aktivní hranu lyže a napomáhá tak k lepšímu rozložení tlaku v oblouku po celé délce lyže.


X-Max zároveň disponují progresivním krojením. Čím delší jsou lyže, tím větší je i jejich rádius. Nezáleží tedy, kolik měříte, ale jaký poloměr oblouku preferujete. Podle toho si vyberete i vhodnou délku.

Na první pohled by se mohlo zdát, že nové X-MAX umí všechno, co zvládají běžně i ostatní lyže. Ale Salomonu se podařilo vytvořit v tomto segmentu zároveň nejlehčí lyže na trhu, které přitom disponují vším, co by pravá sportovní univerzálka měla mít a zvládnout. Díky 3D technologii se podařilo odstranit přebytečný materiál ze špičky i patky lyže. Měkčí a lehčí špička tak ve spolupráci s mírným Carve rockerem usnadňuje zahájení oblouku, lehčí pata naopak usnadní výjezd.

Celé kouzlo nových X-MAX nakonec v jednom rozhovoru velmi dobře vystihl i produktový manažer lyží Salomon: „Když lyžujeme na sjezdovce, připadáme si u toho všichni jako naprostí profesionálové. Ale většinou pro to nemáme ani dostatek zkušeností, ani dostatek síly a tréninku. A nové X-MAX jsou přesně tím nástrojem, který nám dává vlastnosti závodního materiálu, ale zároveň počítá s tím, jací lyžaři ve skutečnosti jsme.“

www.salomon.cz
Přehled sjezdových lyží Salomon na SNOW.cz